Huawei znovu spojil špičkové technologie s módou. Z designů hodinek Watch GT 4 si vybere každý

Huawei dnes v Barceloně uvedlo novou generaci chytrých hodinek Huawei Watch GT 4. Řada GT patří u Huawei ke klasice, která kombinuje elegantní design, nadprůměrnou výbavu a v posledních letech také pokročilejší zdravotní funkce. Právě spojení těchto preferencí do jednoho zařízení je strategií společnosti, kterou uvádí pod názvem „Fashion Forward“. Dokazuje to i velké množství edic nových hodinek – v Česku budou dostupné čtvero pánských (46 mm) a trojice dámských (41 mm) provedení hodinek.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Verze hodinek s 46mm tělem
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Verze hodinek s 41mm tělem

Huawei poté, co kvůli americkým sankcím postupně začalo oslabovat v segmentu chytrých telefonů, neskrývá, že jeho největší ambice se teď soustředí na oblast nositelných zařízení, zejména chytrých hodinek a bezdrátových sluchátek: „Jsem hrdý na to, že i po téměř 10 letech nadále vytváříme nositelná zařízení, která si získávají přízeň spotřebitelů na evropských trzích a uvedením nejnovější řady inteligentních produktů ze série Watch GT a FreeBuds jsme připraveni stát se světovou značkou číslo jedna,“ řekl William Tian, prezident Huawei Consumer Business Group Europe. 

Huawei Watch GT 4: dvě velikosti, sedm edic

Zaměření hodinek Huawei Watch GT 4 na design je patrné na první pohled. Na výběr je provedení s mnoha různými materiály a barvami. K tomu je zde široká paleta monitorování sportovních i zdravotních funkcí. Novinkou je monitoring dýchaní během spánku, celodenní monitoring kalorií či vylepšená funkce TruSeen 5.5+, která obsahuje mimo jiné vylepšenou správu menstruačního cyklu. Celkově by měly hodinky zlepšit přesnost monitorování zdravotních funkcí až o 30 %.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ambasadorkou dámské verze hodinek je influencerka Pamela Greif
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pánské hodinky propaguje sportovec Mo Farah

U 46mm hodinek lze vybírat z těchto řemínků: klasický černý silikonový, ocelový článkový, hnědý kožený nebo ekologický zelený Rainforest, kombinující silikon a tkané umělé vlákno. Menší model hodinek s velikostí ciferníku 41 mm nabízí dvoubarevný řemínek Piano Key, elegantní zlatý milánský tah nebo klasický bílý kožený řemínek. Díky odlišné velikosti pánské a dámské verze (41 mm versus 46 mm) se liší i udávaná výdrž baterie – u menšího modelu 7 dní, u většího až 14 dní.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Huawei Watch GT 4 naživo

Zdravotní funkce Huawei Watch GT 4:

  • monitoring srdeční tepové frekvence
  • monitoring okysličení krve
  • měření teploty kůže
  • monitoring spánku
  • monitoring dýchání
  • měření úrovně stresu
  • správa menstruačního cyklu

Hodinky neobsahují měření EKG, ani měření krevního tlaku

Hodinky obsahují vestavěnou GPS a přichází s vylepšenou funkcí Activity Rings, která uživatelům zobrazuje denní statistiky, jako jsou spálené kalorie, délka cvičení či aktivita ve stoje. Už příjemnou tradicí hodinek Huawei nejen v řadě GT je podpora trackingu více než 100 sportovních aktivit, včetně populárních sportů, jako je padel a dokonce i E-sports. Zcela nová je aplikace pro správu kalorií Stay Fit. Aplikace využívá zdravotní údaje v reálném čase, čímž uživatelům pomáhá zvládat jejich kalorický příjem a poskytuje doporučení přizpůsobená na míru.

Klepněte pro větší obrázek

Hodinky jsou na českém trhu v prodeji od dnešního dne, jejich cena se v závislosti na konkrétní edici pohybuje od 6 do 9,5 tisíce korun. Předprodej probíhá od 14. do 15. října 2023 na oficiálním e-shopu Huawei a partnerských prodejců. Během této doby lze k hodinkám získat bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds SE 2 jako dárek zdarma.

Ceny a varianty chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 na českém trhu:

Velikost

Barva/materiál

Doporučená maloobchodní cena

HUAWEI WATCH GT4 46 mm

Černá

5 999 Kč

HUAWEI WATCH GT4 46 mm

Hnědá kůže

6 499 Kč

HUAWEI WATCH GT4 46 mm

Nerezová ocel

8 499 Kč

HUAWEI WATCH GT4 46 mm

Zelená

6 499 Kč

HUAWEI WATCH GT4 41 mm

Bílá kůže

5 999 Kč

HUAWEI WATCH GT4 41 mm

Zlatá

6 999 Kč

HUAWEI WATCH GT4 41 mm

Nerezová ocel

9 499 Kč

Huawei Watch Ultimate a Freebuds Pro 3

Na akci v Barceloně byly představeny i některé další novinky, například speciální zlatá edice nejvyšších prémiových hodinek Huawei Watch Ultimate Gold Edition, které vynikají svým nanokrystalickým keramickým 18karátovým zlatým rámečkem. Jde tak o vůbec první zlaté chytré hodinky Huawei. Obsahují výbavu známou z klasické edice Watch Ultimate, včetně vodotěsnosti do hloubky 100 metrů, expedičního režimu či dvoutýdenní výdrže baterie.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Huawei Watch Ultimate Gold Edition

Dalším představeným produktem z řady nositelných zařízení jsou sluchátka Huawei FreeBuds Pro 3, která představují špičkovou audio technologií. Jejich součástí je hladké skleněné pouzdro vyrobené z nanomateriálu a duální měnič Ultra-hearing pro čistší výšky a plnější basy. Sluchátka obsahují adaptivní ekvalizér, který má pomoci dosáhnout co nejautentičtější kvality zvuku.

Chytré hodinky Huawei Watch GT 4 na produktovém videu výrobce:

Diskuze (12) Další článek: Motorola Edge 40 Neo. Má špičkový OLED a voděodolnost, přišla ale o bezdrátové dobíjení

Témata článku: Huawei, Barcelona, Chytré hodinky, Smartphony, Technologie, Design, Hodinky, Nositelnosti, Premiéra, Monitoring, Česká republika, Watch Ultimate, Móda, Huawei Watch Ultimate, FreeBuds, Huawei Watch GT