Huawei zpřehlednilo market AppGallery. Zapojuje interaktivní doporučování aplikací

Huawei zapracoval na svém marketu AppGallery, jenž je po odstavení služeb Googlu klíčovou branou pro stahování aplikací a her do všech jeho novějších telefonů. Obchod získal modernější a přehlednější rozhraní, Huawei nadále pracuje i na přidávání globálních a zejména lokalizovaných aplikací. Ty doporučuje uživatelům na viditelnějších místech „na míru“ podle dříve stažených titulů.

Klepněte pro větší obrázek
Market AppGallery od Huawei má novou podobu | Foto: Huawei

Na úvodní stránce „Novinky“ jsou aplikace poskládány přehledněji ve formě karet. Například jedna karta patří novým nebo trendovým aplikacím, druhá hrám, další doporučuje nejlepší tituly za uplynulý rok. Karty s doporučením se nově dají posouvat shora dolů, tedy z nových příspěvku na starší.

Dárkové aplikace a kredity do her

Nové záložky „Campaign“ a „Gift“ jsou určeny pro aktivní uživatele. Karta „Campaign“ nabízí propagační akce včetně různých losovaček, cashbacku a výzev k získání odměn, přičemž většina z nich je lokalizována. Sekce „Gift“ umožňuje uživatelům zdarma načítat položky od vývojářů aplikací výměnou za stažení nebo přihlášení k jejich aplikacím. Dárky mohou zahrnovat i bezplatné prémiové služby po stanovenou dobu nebo další kredity, které se dají využít ve hrách.

Klepněte pro větší obrázek
Tento banner vás naviguje ze stránek vývojářů přímo ke stažení aplikace v AppGallery

Nová verze AppGallery 11.0.2.303 je k dispozici od dnešního dne, tedy od pondělí 18. ledna 2021 pro uživatele ve vybraných evropských zemích včetně České republiky. Pro dostupnost nové verze AppGallery je nutné mít verze aplikace 6.0.2 (z října 2020), nebo 11.0.2 (z prosince 2020). Aktualizace se šíří postupně ve vlnách.

Propagační video k marketu s aplikacemi AppGallery:

AppGallery v současné době nabízí 18 různých kategorií aplikací, včetně her, sociálních sítí, zábavy, vzdělávání, zpráv a článků, fotografií a videí, jídla a pití, dopravy a jízdenek, nakupování a dalších nástrojů. AppGallery je k dispozici ve více než 170 zemích světa s více než 530 miliony aktivních uživatelů měsíčně. Od ledna do září 2020 dosáhl celkový počet stažení z AppGallery na 384 miliard a společnost Huawei uzavřela partnerství s 2,3 miliony vývojářů po celém světě.

Diskuze (8) Další článek: ČTÚ sbírá data do své kalkulačky tarifů. Mobilní služby poprvé porovná v únoru

Témata článku: Huawei, , , , Česká republika, Karta, Doporučování, Uživatelé, Stažení, Market, Vývojář, Aplikace, AppGallery, Gift, MAR, Campaign