Huawei zpřístupnil nákup ciferníků na své chytré hodinky i telefonům s Androidem

Huawei si u svých chytrých hodinek zakládá na široké nabídce virtuálních ciferníků (tzv. watch faces), které si uživatel na displej hodinek může nainstalovat. Některé ciferníky jsou zdarma, jiné jsou placené a dostupné přes market AppGallery.

Možnost nákupu placených watch faces měli dosud pouze majitelé smartphonů Huawei s vlastní platformou EMUI a službami HMS (Huawei Mobile Services). Čínský výrobce nyní oznamuje, že placené ciferníky poskytne také na telefony s OS Android běžícími na službách Googlu (GMS).

Pro iOS aspoň bezplatné ciferníky

Z marketu AppGallery je potřeba stáhnout nejnovější verzi aplikace Huawei Zdraví, která si automaticky vyžádá ještě instalaci nejnovější verze podpůrné aplikace HMS Core. K dispozici je několik platebních metod, včetně platbou pomocí bankovní karty nebo peněženky PayPal. Zaplacené ciferníky se uloží na účtu Huawei ID a zůstávají dostupné i i po případné výměně telefonu.

Klepněte pro větší obrázek
Ukázka marketu pro nákup ciferníků | Zdroj: Fórum Huawei

Ciferníky jsou rozděleny do několika kategorií podle funkčnosti a oblíbenosti, jejich cena se pohybuje v řádech desetikorun. Stahovat ciferníky lze na hodinky s kruhovým displejem řady Watch GT 2 i na obdélníkové modely Watch Fit Active a Watch Fit elegant.

Měnit grafickou podobu ciferníků hodinek mohou také majitelé telefonů s operačním systémem iOS, musí se ale spokojit pouze s nabídkou těch bezplatných. Stahovat je mohou přes aplikace Huawei Health na hodinky Watch GT 2 Pro a díky nejnovějšímu firmwaru z dubna 2021 i na modely Watch GT 2 a Watch GT 2e.

Diskuze (5) Další článek: Tohle jsou vyzyvatelé AirPods Pro. Xiaomi má vlastní špičková bezdrátová sluchátka

Témata článku: Huawei, Android, Chytré hodinky, iOS, Hodinky, Smartwatch, Huawei AppGallery, EMUI, HMS, GMS, PayPal, Ciferník, Huawei Mobil Services, HMS Core, Huawei Zdraví, Telefon, Huawei Health, Nákup, OS Android, Watch Fit Elegant, Watch Faces, Aplikace, AppGallery, Market, Chytré hodinky na Heureka.cz