Hybridní hodinky brněnského startupu s E-ink displejem si koupíte až na podzim

Hybridní hodinky Ad Maiora od brněnské firmy Leitners půjdou konečně do prodeje. Představeny byly již loni, kdy začal výběr finančních prostředků na Kickstarteru. Hodinky kombinují kouzlo tradičních mechanických hodinek s chytrými funkcemi. Mají přitom prémiové zpracování a tělo z nerezové oceli, navíc jsou vodotěsné až do hloubky 100 metrů.

Hodinky mají běžné rafičky se strojkem, který nevyžaduje k provozu žádné napájení, jelikož získává energii čistě z pohybů ruky. Akumulátor v hodinkách slouží jen k napájení elektroniky uvnitř, ať už jde o E-ink displej, senzory nebo Bluetooth ke komunikaci s chytrým telefonem. V chytrém režimu vydrží nabité po dobu 7 dní.

Použitý displej vám na pozadí pod ciferníkem zobrazí přijaté notifikace, zprávy, světový čas a samozřejmě umí také měřit kroky a další pohybové aktivity. Nechybí dokonce ani vestavěná GPS či barometr. Vše se ovládá bočními tlačítky nebo otočnou lunetou. Nyní, po několika měsících od představení, je možné hodinky již předobjednat skrze web výrobce za 539 Euro (cca 14 000 Kč) s tím, že prvním zájemcům se dostanou do rukou až v listopadu. Plná prodejní cena by poté měla být dvojnásobná. Hodinky při vývoji nabraly několikaměsíční zpoždění, protože se měly původně začít prodávat už v srpnu. 

Diskuze (4) Další článek: Naprostá dominance. Tato grafenová powerbanka nabije až 6 zařízení najednou

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , Elektronika, E Ink, Kouzlo, ? Displej, Nerezová ocel, Euro, Displej,