iFixit rozebral iPhone 11 a podpořil konspirační teorii o reverzním nabíjení

Před premiérou iPhonů 11 se spekulovalo, že telefony budou podporovat reverzní bezdrátové nabíjení, tzn. že na zádech iPhonu dobijete pouzdro s bezdrátovými sluchátky, nebo dokonce jiný telefon. Měl to být hlavní důvod posunutí jablečného loga doprostřed zad, uživatelé tak měli snadno poznat, kde je střed nabíjecí cívky. Nicméně iPhony už byly představeny a o reverzním dobíjení ani zmínka.

O pár dní později však známý leaker a novinář Sonny Dickson na Twitteru řekl, že nové iPhony hardware pro reverzní nabíjení mají, jen je zatím zakázané softwarově. Apple se k situaci nevyjádřil. Nyní se iPhone 11 Pro Max dostal do rukou techniků z iFixit, kteří jej rozebrali a zjistili zajímavou věc. 

Klepněte pro větší obrázek
iFixit tvrdí, že nový hardware a dvojice kabelů k propojení nabíjecí cívky a baterie jsou jasné důkazy o podpoře reverzního bezdrátového nabíjení.

Z cívky pro bezdrátové nabíjení totiž vůbec poprvé vedou dva kabely připojené k baterii a přibyla také tajemná destička s čipy. IFixit tvrdí, že jde o hardware nutný pro reverzní bezdrátové nabíjení, ale také pomáhá k monitoringu a zvýšení výkonu baterie. Druhou funkci Apple na svém webu potvrdil, první zatím nikoliv. Je zde ale šance, že telefony reverzní nabíjení skutečně podporují, ale z nějakého důvodu zatím není aktivní a Apple ji aktivuje později s aktualizací iOS.

Diskuze (103) Další článek: Chytrá lednice Samsung Family Hub míří do ČR. K předobjednávce pračka zdarma!

Témata článku: Apple, iPhone, iOS, Smartphony, Qi, Baterie, Nabíjení, Hardware, Bezdrátové nabíjení, Reverzní dobíjení, iFixit, Apple iPhone 11, Apple iPhone 11 Pro, Apple iPhone 11 Pro Max, Cívka, Sonny Dickson, Status, Teorie, Konspirační teorie


Určitě si přečtěte

Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze