iGet Blackview: smartphony s českou vlaječkou

Pojďme si představit novou značku a tím spíš, že je česká. Toto je iGet a jeho smartphony řady Blackview.

Značka iGet je jedna z těch méně známých, přestože na našem trhu působí už dva roky. Zaujmout by mohla především tím, že je česká. Tedy značka, telefony jsou vyráběné v Číně (ostatně jako téměř všechny telefony dnes).

Klepněte pro větší obrázek 
Proč iGet? Takhle to firma vysvětluje na svém webu:
„Značka iGet vznikla kombinací anglického písmene „i“ a slova „GET“, čti [aj-get], kde „i“ jsou „informace“ a „GET“ v překladu znamená „získat něco“. Spojením tak vznikl význam „získat informace“ z dynamického a neustále se rozvíjejícího prostředí internetového a multimediálního světa.“

Značka iGet se doposud zaměřovala spíše na lowendy, s novou řadou iGet Blackview však výbava sílí a výkon roste. Modelů je pět, všechny mají dva sloty na SIM karty, pojďme si je teď postupně představit.

Čtyřjádra

Nejmenší model iGet Blackview JK450 disponuje 4,5" IPS displejem o rozlišení 854 × 480 pixelů. Fotoaparát má rozlišení 8 MPx a LED blesk, procesor je čtyřjádrový Mediatek MT6582M s frekvencí 1,3 GHz, operační paměť má kapacitu 1 GB RAM a interní paměť 4 GB s možností rozšíření o microSD. Data končí na 3G/HSPA, Android je ve verzi 4.2. Podrobnější specifikace hledejte na iGet.eu. Cena zní na 2 800 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
iGet Blackview JK450

iGet Blackview V3 zaujme žebrováním zadního krytu. IPS displej povyrostl na 5", rozlišení je nevalných 960 × 540 pixelů, alespoň Android povyskočil na relativně stále ještě nejnovější verzi 4.4 KitKat. Hlavní fotoaparát má 8 Mpx a LED blesk. Procesor je stejný čtyřjádrový Mediatek MT6582M s frekvencí 1,3 GHz, souhlasí i 1 GB RAM, až interní paměť povyskočila na 8 GB. Podrobnější specifikaci hledejte na webu. To vše za cenu těsně pod hranicí tří tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
iGet Blackview V3 lze zakoupit v bílém a černém provedení.

A do třetice Mediatek MT6582M. Tentokrát v modelu iGet Blackview JK900. I zde má displej pět palců, rozlišení však poskočilo na rozumných 1280 × 720 pixelů. Znovu je to IPS, tentokrát však s technologií One Glass Solution, která eliminuje vzduchovou mezeru mezi displejem a krycím sklem, což prospívá optickým kvalitám displeje. Hlavní fotoaparát si polepšil na 13 MPx, operační paměť je 1 GB RAM a interní 8 GB. Podrobnější specifikaci opět hledejte na webu, cena je 3 800 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Součástí balení modelu JK900 je i bílé koženkové pouzdro.

Osmijádra

Jdeme na model iGet Blackview Crown. Čtyřjádrový Mediatek měníme za osmijádrový s označením MT6592W a frekvencí 1,7 GHz. Operační paměť povyskočila na 2 GB RAM, interní paměť má 16 GB. I tentokrát však konektivita končí u 3G/HSPA, i u nás rostoucí LTE se ani v tomto případě nekoná. Displej je pětipalcový a má HD rozlišení, tedy 1280 × 720 pixelů. Android je ve verzi 4.4 KitKat. Další data opět hledejte na webu, cena je 6 000 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Součástí balení je bílé pouzdro s oknem, které umožňuje průhled na displej, který se zavřeným flipem přehledně zobrazí nejdůležitější stavové informace. Zavřením pouzdra automaticky dochází k uspání telefonu. Pouzdro poslouží i jako stojánek.

Stejný osmijádrový Mediatek má také iGet Blackview DM550. Tentokrát jej doplňuje pouze 1 GB RAM a 16GB úložiště. Další rozdíl je v displeji. Stejných 1280 × 720 pixelů je tentokrát rozprostřeno na plochu s úhlopříčkou 5,5". Další podrobnosti opět na webu, cena je stejných 6 000 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Také k DM550 dostanete pouzdro s okénkem.
Diskuze (34) Další článek: Nové Google Mapy pro Android a iOS: půjde hlavně o design

Témata článku: iGet, Smartphony, BlackView, iGet, iGet Blackview Crown, iGet Blackview DM550, iGet Blackview JK450, iGet Blackview JK900, iGet Blackview V3, Kvalita displeje, Black, Nejmenší model, Dva sloty na SIM, Zavřený flip, Česko


Určitě si přečtěte