Infinix vymyslel efektivnější chlazení pro mobily. Stačilo přidat hrbolky a více kapaliny

  • Infinix se pochlubilo novým chlazením s hrbolky
  • Do nich se vejde více kapaliny pro chlazení kritických míst
  • Oproti stávajícím řešení je systém chladí o 3°C účinněji

S rostoucím výkonem procesorů, ale hlavně i nabíjení, se u smartphonů stále čím dál tím více řeší odvod tepla. Výrobci tak stále vymýšlejí efektivnější způsoby chlazení a už před lety přešli rovnou na kapalinové chlazení. Samozřejmě se jedná o pasivní chladiče, nicméně i tak mohou být účinné a výrobci se je snaží nadále vylepšovat.

Klepněte pro větší obrázek
Chlazení 3D Vapour Cloud Chamber od Infinixu využívá hrbolky s větším množstvím kapaliny pro efektivnější chlazení čipu

Jedno takové unikátní vylepšení nyní představila značka Infinix. Jmenuje se 3D Vapour Cloud Chamber a jedná se o chladící plát obsahující parní komory, který se proti tomu tradičnímu liší v zásadní věci - není plochý. Na jeho povrchu jsou totiž výstupky obsahující větší množství kapaliny, které připadají na místa, která se u telefonů mají nejvíce zahřívat. 


Nejoblíbenější smartphony

Xiaomi Redmi Note 12S 8GB/256GB Xiaomi Redmi Note 12S 8GB/256GB
nabízí 91 obchodů za ceny od 4 483 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 94 obchodů za ceny od 15 219 Kč
Porovnat ceny
Samsung Galaxy A54 5G A546B 8GB/128GB Samsung Galaxy A54 5G A546B 8GB/128GB
nabízí 103 obchodů za ceny od 8 079 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 14 128GB Apple iPhone 14 128GB
nabízí 93 obchodů za ceny od 17 590 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené smartphony


Infinix jako výhodu zmiňuje i to, že díky hrbolkům se v klíčových místech, a zejména u čipu, příměji dotýká samotného místa vzniku tepla, a je tak ještě lépe odváděno. Díky těmto hrbolkům se do komory vejde údajně až o 20 % více kapaliny. Teplem se samozřejmě kapalina odpařuje a je odváděna do kondenzátoru, kde se opět ochladí, čímž vzniká přirozený systém cirkulace.

Infinix tvrdí, že proti tradičním plochým návrhům kapalinového chlazení pro smartphony dokáže tento nový druh snížit teplotu smartphonu až o 3°C. Navíc je schopen o 12,5 % rychleji odvádět teplo. Firma zatím neoznámila, kdy se nového chlazení dočkáme v telefonech, v plánu je totiž ještě jeho vylepšení, aby bylo ještě tenčí a obsahovalo co nejvíc hrbolků, aby bylo schopno působit na co nejvíce místech v telefonu.

Nedávno představený Infinix Note 11 Pro:

Zdroj: Fonearena, Via GSMArena

Váš názor Další článek: Recenze mobilu Sony Xperia 1 IV. Horká novinka, kterou si v Sony upekli úplně po svém

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Komponenty, Smartphony, Herní mobily, Aktivní chlazení, Měření teploty, Chlazení, Hrbolek, Infinixu, Kritické místo, Note, Teplo, Fonearena, Via GSMarena, Mobil, Kapalina, Infinix Note