Instagram nepokrytě kopíruje TikTok. Přidává funkci krátkých videí Reels

U Snapchatu se Instagram inspiroval s Příběhy, v případě TikToku kopíruje celý jeho smysl. Funkce Reels totiž nabídne uživatelům Instagramu možnost vytvářet krátká patnáctisekundová videa, s přidáním četných efektů, zvuků atd. O tom, že si od funkce tvůrci sítě hodně slibují, svědčí i fakt, že ji upřednostňuje i vyhledávání. Načasování Instagramu není náhodné – budoucnos TikToku je nejistá a zejména uživatelé v USA mohou hledat alternativy.

Novinka je spouštěna postupně, a to na základě aktualizace serveru. Pokud ji ještě nemáte k dispozici, aktualizujte aplikaci. Funkce má být dostupná už v 50 zemích. Reels najdete v základní nabídce fotoaparátu, kde se zobrazuje vedle možností Živě a Příběh. Nabídne možnost nastavení rychlosti přehrávání, vložení filtru/AR efektu a určení celkové délky. 15 sekund je maximální možná délka. Přidávat lze i hudbu z knihovny. Dá se předpokládat, že další funkce budou s postupem času přibývat.

Diskuze (1) Další článek: Jak přežít vlnu veder? Aplikace Swim Places poradí, kde se vykoupat

Témata článku: Mobilní aplikace, USA, Sociální sítě, Instagram, Snapchat, TikTok, Funkce, Reels, F +, Příběh, AR Efekt, Rychlost přehrávání, Instagram Reels, Krátké video