Instagram otevírá prodej vlastního zboží i řadovým uživatelům. Poradíme, jak na věc

Facebook rozšířil tzv. Commerce Eligibility a Instagram od 9. července umožní uživatelům prodávat své produkty. Instagram Shopping mohou využít nejen firmy, ale i různí tvůrci působící v síti. Dle vyjádření tím chce Instagram pomoci menším prodejcům dostat své zboží k zákazníkům i po koronakrizi.

Do zajetých kolejí se život vrací pomalu, a díky Instagram Shopping mohou tvůrci a malé firmy prodávat zboží z pohodlí domova bez nutnosti osobního kontaktu. Nákupy na Instagramu jsou součástí systému už od roku 2016, a to i v České republice. Od roku 2018 se nákupy objevují i příbězích, ve kterých mají široký potenciál, protože otevírají nové možnosti, na které normální profil nedosáhne. Ty se vám ale zpřístupní až po dosažení 10 tisíc sledujících a zatím nejsou známé plány na snížení tohoto limitu.

Hlavní přínos aktuálního oznámení? Můžete být fotograf, který na Instagramu ukazuje svou práci, můžete mít svůj obchod např. se svíčkami, který na Instagramu jen prezentujete, stejně jako jste třeba členem hudební kapely. Díky nákupním tagům můžete své sledující z takto označeného příspěvku snadno přesměrovat do vlastního e-shopu (pouze Američané mohou nakupovat přímo v aplikaci).

Každý potenciální prodejce však musí splňovat Požadavky na obchodní způsobilost. Mezi ně patří nejen dodržování zásad Facebooku a Instagramu, ale i patřičná prezentace firmy a domény či prokázání důvěryhodnosti. Jak aktivovat Nákupy na Instagramu najdete v nápovědě.

Váš názor Další článek: Český sci-fi film předvedl videohovor na smartphonu už v roce 1961. Podívejte se na ukázku

Témata článku: Aplikace, Facebook, Sociální sítě, Instagram, Česká republika, Prodejce, Nákup, Uživatelé, Tvůrce, Součást systému, Zboží


Určitě si přečtěte

Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

**QHD+ displej se 120Hz frekvencí patří k nejlepším na trhu **Když telefonu dojde šťava, oceníte 55W (50W bezdrátové) dobíjení **Při hraní her či delším natáčení 4K s telefonem i (ne)příjemně vytopíte

Milan Měchura | 12

Milan Měchura
Bezdrátové nabíjeníVlajková loďRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid