Instagram oživuje ošklivý font Papyrus. Kvůli vzhledu je však radši skrytý. Takto jej aktivujete

Instagram ve svých stories nabízí různé nálepky, efekty, fonty textu a další prvky k editaci. Jak se ale ukázalo, jeden font je v aplikaci ukrytý. Jde o kontroverzní font Papyrus z 80. let minulého století, který který v minulosti využívali Microsoft, Apple nebo jej proslavil i film Avatar od Jamese Camerona.

Ve skutečnosti jde ale o jeden z nejkontroverznějších a podle mnohých i jeden z nejošklivějších fontů, které kdy vznikly. Je dokonce ještě méně praktický než například Comic Sans. V odporu proti fontu dokonce vznikly i různé komunity jako je blog PapyrusWatch, který je sbírkou fotek míst a věcí, kde byl tento nelíbivý font použitý.

Použít se ho z recese rozhodl použít Instagram ve svých příbězích. Kvůli jeho vzhledu jej ale nikde nenajde, je totiž skrytý. Objeví se jen ve chvíli, když v přidávání textu u stories najedete na font Comic Sans a napíšete slovo Papyrus. Text se okamžitě změní na tento font. V redakci nám trik fungoval pouze na iOS.

Takto lze font Papyrus v Instagramu aktivovat:

Zdroj: Mashable

Váš názor Další článek: Nové iPhony 13 přehledně. Všechny modely, barvy, paměťové varianty a české ceny

Témata článku: Android, Smartphony, Facebook, Instagram, Sociální sítě, Papyrus, Font, Vzhled, Mashable, Comic Sans, Avatar, James Cameron, TextNokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

Nokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

** Nokia představila tři velmi odlišné telefony ** Přivítejte tlačítkáč, „plácačku“ s obří baterií a levný odolný 5G smartphone ** U Nokie XR20 můžete navíc počítat s jednorázovou bezplatnou výměnou displeje

Martin Chroust
Android 11Legendy