Instagram zpřísňuje filtr na citlivý obsah. Pokud máte méně než 16 let, aktivuje se automaticky

  • Instagram se opět zaměřuje na mladší uživatele
  • Pokud mají pod 16 let, nabídne jim revizi nastavení soukromí
  • Současně také automaticky omezí citlivý obsah

Instagram pokračuje v boji proti zobrazování citlivého obsahu u náctiletých, a pomoci mu k tomu mají pokročilé filtry. Ty mají tří úrovně - „Víc“, „Standardní“ a „Méně“. V prvním případě se vám bude zobrazovat více citlivého a „explicitního“ obsahu, v případě druhém zůstane na stejné úrovni, zatímco poslední volba nevhodný obsah výrazně omezí. A to platí pro všechny části Instagramu, od vyhledávání až po Reels.

Společně s novou aktualizací Instagramu budou uživatelé, kterým ještě nebylo 16 let, vyzváni, aby aktualizovali detaily soukromí a nastavení bezpečnosti. Instagram je vyzve k tomu, aby upravili, kdo může sdílet jejich obsah, kdo jim může poslat zprávu, jaký jimi publikovaný obsah uvidí ostatní uživatelé, a jak mohou efektivněji trávit čas na instagramu.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud mají uživatelé méně než 16 let, po aktualizaci se automaticky aktivuje filtr „Méně“, díky němuž bude v aplikaci méně citlivého obsahu. Pro přepnutí na běžnou úroveň se zobrazí varování, přičemž větší množství citlivého obsahu si v Instagramu nezobrazíte, pokud vám ještě nebylo 18 let. Samotnou změnu filtru pro citlivý obsah provedete přes Profil - Nastavení - Účet - Omezování citlivého obsahu. Za ten se považuje např. zobrazování násilí, sexuálně explicitní nebo laděný obsah, propagace tabáku a léků, kosmetických zásahů či výzvy k prodeji produktů, které se opírají o prospěšnost na zdraví.

Jsou to sice jen drobné inovace směřujícím k mladým uživatelům této služby, ovšem i to se počítá. A podobných drobnějších změn na Instagramu proběhlo v poslední době větší množství. Ve vybraných státech světa se ve Feedu objevují zprávy o pohřešovaných dětech. Instagram navíc nově dokáže mladší uživatele upozornit na to, aby si dali přestávku, nebo jim navrhne jiné téma k prozkoumání. 

Jaké benefity nabídne předplatné od Instagramu:

Zdroj: Instagram

Diskuze (3) Další článek: Internetové prohlížeče v aplikacích mohou být rizikové. Odkazy otevírejte raději v tom předinstalovaném

Témata článku: Mobilní aplikace, Bezpečnost, Sociální sítě, Instagram, Soukromí, Pro mladé, Obsah, Volby, Nastavení, Uživatelé, Zobrazování, Mladý uživatel, Stát světa, F +, Revize, Filtr