Instax Mini Evo je instantní foťák pro milovníky retra. Nabízí stovku efektů a spojí se i se smartphonem

Navzdory rozmachu mobilní fotografie jsou stále momenty, kdy se hodí mít pořízený snímek k dispozici i fyzicky. Pro ty, kteří mají rádi oldschool FujiFilm představil nový instantní fotoaparát Instax Mini Evo s retro designem. Kombinací stříbrného těla a černé imitace kůže totiž připomíná staré analogové fotoaparáty.

Přesněji řečeno se jedná o hybridní fotoaparát, jelikož má i pohyblivé části. Například páčku pro která spouští otočný prstenec na objektivu pro volbu z 10 barevných filtrů, či kolečko pro volbu z 10 filmových efektů. Celkem tedy získáte až 100 kombinací úprav fotografie. Náhled přitom vidíte na malém 3“ displeji. 

K focení Instax Mini Evo využívá snímač o velikosti 1/5" a objektiv s ohniskem 28 mm a clonou f/2. Rozlišení fotoaparátu je 5 Mpx, což je více než dostačující pro tisk na malý formát. Těšit se tak můžete na tisk v rozlišení 25 bodu na mm ×  12,5 bodu na mm. Tisk jedné fotografie zabere 16 až 23 sekund podle nastavené kvality. Kapacita tisku je pak až 100 fotografií.

Pokud fotografie nechcete tisknout, dají se i uložit. Do interní paměti se vejde 45 snímků a další stovky jich můžete uložit na paměťovou kartu. Ještě lepší možnosti však získáte po propojení s chytrým telefonem. Jednak pak z fotoaparátu můžete tisknout snímky z mobilu, ale nebo do telefonu naopak ukládat snímky pořízené fotoaparátem pro snazší sdílení na sociálních sítích. Instantní fotoaparát Fujifilm se začne v České republice prodávat od 1. února za cenu 5 tisíc korun.

Představení FujiFilm Instax Mini Evo:

Váš názor Další článek: Pozor při volání na barevné linky. Hovor se může prodražit, i když máte neomezený tarif

Témata článku: Smartphony, Focení mobilem, Fotoaparát, Retro, Fotografie, Fujifilm, Mobilní tiskárna, Instax, Tiskárna, Efekt, Volby, Ret, Milovník, Snímek, Pro +, Česká republika, Styl, Tiskárny na Heureka.cz