Internet věcí má změnit české pojišťovnictví. Ke smlouvě dostanete Senzoor, který vám ochrání majetek

Podle České asociace pojišťoven je každý rok nahlášeno téměř 50 tisíc pojistných událostí zapříčiněných vodovodními škodami v celkové výši přes 1 miliardu Kč. Snížit tuto částku, ušetřit peníze a klientům starosti chtějí pojišťovny Generali a Česká pojišťovna pomocí internetu věcí (IoT). Ve spolupráci s brněnským startupem Senzoor svým klientům k vybranému majetkovému pojištění bezplatně nabízejí čidla, která včas upozorní na vzniklou havárii a pomohou minimalizovat škody.

Projekt o sobě tvrdí, že jde o první nasazení IoT technologie v českém pojišťovnictví, ale my už jsme před časem informovali o podobném. Projekt pojišťovny Direct běží na síti Sigfox a není tak hluboko integrovaný do služeb pojišťovny, tzn. čidlo nedostanete, ale musíte jej koupit:

Senzoor Aqua je vodní čidlo, které včas upozorní třeba na prasklou přívodní hadici k pračce a umožní tak reagovat, významně snížit rozsah škod a jejich následky. Senzoor Move je pohybové čidlo, které rozpozná pohyb a upozorní tak například na krádež včelího úlu, který je umístěn v polích bez možnosti dohledu.

O akci je uživatel informován prostřednictvím SMS, e-mailu nebo notifikace v mobilní aplikaci. Výhodou obou čidel je, že nepotřebují ke své činnosti Wi-Fi ani mobilní připojení a na baterie vydrží fungovat dva až čtyři roky (pak stačí vyměnit dvě AAA baterie). Díky využití sítě Vodafone NB-IoT je možné čidla využít nejen ve sklepích, chatách, nebo garážích, ale také kdekoliv v terénu.

Standardní cena jednoho čidla je 795 Kč, ale také je nutné platit za jeho připojení k síti. U České pojišťovny má nárok na čidlo dle svého výběru každý, kdo si na vybraných pobočkách do konce listopadu sjedná pojištění stavby nebo domácnosti ve variantě Exclusive. Vybrané čidlo je v ceně pojištění rekreační nemovitosti. Budete-li chtít pořídit čidel více, nabídne vám jej ČP se slevou 50 %.

Generali je na tom podobně. Jedno čidlo dostávají klienti při sjednání pojištění stavby a pojištění domácnosti zároveň, ke každému pojištění rekreační stavby (chaty, chalupy) a pak také k pojištění stavby nebo domácnosti podle rozsahu pojistných rizik. Čidla lze prohlédnout a objednat (také se slevou 50 %) na vybraných pobočkách.

Připojení čidla do sítě stojí jeden kredit na den. Kredity pořídíte od 1,50 Kč do 99 haléřů podle velikosti balíčku (jednoduchý klíč čím více, tím je kredit levnější). Ke každému novému čidlu dostanete od Senzooru 30 kreditů zdarma, od pojišťoven je to 60 kreditů. Mailové a smartphonové notifikace jsou zdarma, SMS notifikace stojí jeden kredit. Skvělé je, že v aplikaci lze čidlo kdykoliv deaktivovat a znovu uvést do akce a za neaktivní dny se kredity nespotřebovávají.

Diskuze (8) Další článek: Evropa má skluz s 5G sítěmi. Hrozí nám technologické zaostávání?

Témata článku: Internet, Vodafone, SMS, Wi-Fi, Kredit, Internet věcí, Chytré věci, IoT, NB-IoT, Pojištění, Generali, Česká pojišťovna, Kter, Čidlo, Nemovitost, Pojišťovnictví, Notifikace, Sklep, Direct


Určitě si přečtěte

Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid