iPad mini nekončí. Naopak se dočká největších změn za 9 let

Apple iPad mini, nejmenší jablečný tablet, je na trhu již od roku 2012. Mnoha změn se za dobu své existence nedočkal a dokonce se mnohokrát spekulovalo, že vzhledem k větším úhlopříčkám iPhonů nejmenší tablet brzy zmizí z nabídky.

Nestalo se tak a Apple u něj stále drží stejný design, 7,9“ displej a postupně aktualizuje výbavu. Poslední iPad mini 5 z roku 2019 navíc dostal podporu Apple Pencil, jinak nedošlo na žádné velké novinky.

Nyní se ale ukazuje, že Apple nemá v plánu svůj nejmenší tablet úplně zrušit. Naopak se letos dočká největší změny od svého vzniku. Jak potvrdil Mark Gurman z agentury Bloomberg, iPad Mini čeká podobná změna jako iPad Air. Těšit se můžeme na ztenčení rámečků, hranatějšího designu a přesunuta bude zřejmě také čtečka otisků Touch ID z čelní strany na bok.

Čínský analytik Ming-Chi Kuo mluví také o zvětšení displeje na 8,5 až 9“. Tělo by však mělo být velikostně srovnatelné. Podle leakera Jona Prossera bude s rozměry  206 × 138 × 6,1 mm jen nepatrně větší. K dispozici máme také první rendery. Ty rovněž ukazují, že spolu s ním přijde také menší varianta magnetické Apple Pencil. Apple iPad mini 6 by měl na trh dorazit někdy na podzim.

Nedávno představený iPad Pro:

Via: The Verge

Diskuze (4) Další článek: Jelly Bean už to má za sebou. Google ukončuje podporu 9 let starého systému

Témata článku: Apple, , , , , , , , Mark Gurman, Největší změna, Velká úhlopříčka, The Verge, FrontPageTech, Jon Prossera, AMEX, Mini +, Bloomberg, FrontPage, Touch ID,