iPhone 12 byl v říjnu nejprodávanější 5G telefon. Stačily mu k tomu dva týdny na trhu

Výzkumná společnost Counterpoint Research monitoruje trh s chytrými telefony a analyzuje jej podle různých kritérií. Z hlediska prodeje smartphonů s konektivitou sítí páté generace ještě v září kraloval Samsung Galaxy Note20 Ultra. Žebříčkem ale v říjnu výrazně zamíchaly nově uvedené iPhony 12.

Všechny nově uvedené iPhony 12 mají 5G konektivitu, jako první se v polovině října začaly prodávat Apple iPhone 12 a Apple iPhone 12 Pro. Rázem se také staly nejprodávanějšími 5G telefony na světě za měsíc říjen na prvním a druhém místě. V srpnu byl první Huawei P40 Pro, teď je až sedmý. Data za listopad zatím ještě výzkumníci zpracovávají.

Klepněte pro větší obrázek
Top 10 nejprodávanějších 5G smartphonů v říjnu 2020 na globálním trhu (Zdroj: Counterpoint Research)

První místo žebříčku Top 10 neprodávanějších 5G smartphonů se dosud měnilo téměř každý měsíc. Po nástupu iPhonu 12 se ale očekává jeho setrvání na čele delší dobu, minimálně do příchodu řady Galaxy S21. Apple zároveň přispěl k celkovému růstu trhu s 5G telefony, když jejich podíl na všech v říjnu prodaných smartphonech vzrostl na 24 %.

Podívejte se, jak jsme rozbalovali Apple iPhone 12 Pro:

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (5) Další článek: Samsung Galaxy S21 Ultra tajemství zbavený. Unikla kompletní specifikace i fotografie

Témata článku: Apple, Smartphony, 5G, Sítě 5G, Statistika, Žebříčky, Konektivita, Chytrý telefon, Counterpoint, Top 10, Counterpoint Research, Říjen, Mobilní telefony na Heureka.cz