iPhone 12 dostane menší výřez a tenčí rámečky. Na USB-C zapomeňte

Apple přišel s výřezem v displeji iPhonu X, a tak celý svět začal dělat výřezy.

Celý svět pak začal zmenšovat výřezy, přišel s ještě menšími „průstřely“ a nakonec všechny tyhle displejové obstrukce odstranil úplně (i když to občas bylo za cenu výrazných kompromisů). Apple? Apple si dodnes jede své stejné a ohyzdně velké výřezy jako v roce 2017.

Ale ani to nebude navždy. Jon Prosser zveřejnil schéma letošní generace iPhonů a součástí evoluce bude právě zmenšení výřezu. Proč ne rovnou odstranění? Protože Apple má více senzorů než konkurenti s Androidem, což ve finále znamená vyšší zabezpečení, více užitečných dat pro aplikace. Takže i znatelné zmenšení lze považovat za úspěch.

Seznam senzorů zůstává stejný a Prosser se nijak nerozepisuje o tom, co umožnilo zmenšení celého modulu. Po třech letech však takový posun můžeme přičíst přirozené evoluci elektroniky (a přesunu reproduktoru do rámu výše).

Aktualizováno: Prosser svůj strohý tweet doplnil videem s podrobnostmi a vysvětluje, že ač jsou informace o prototypu se zmenšeným výřezem pravdivé, nemusí nutně jít o iPhone 12, ale některou z následujících generací. Apple prý teprve v těchto dnech iPhone 12 finalizuje, informace by se měly dostat na veřejnost během nejbližších týdnů.

Prestižní únikář už vyhlíží iPhone 12

Prosser získává leakerský kredit už několik let, ale na důvěryhodnosti mu hodně pomohly informace o minulý týden představeném iPhonu SE. Předem vyzradil datum premiéry, design i řadu specifikací.

Za pozornost tedy stojí i další leaky směřující k iPhonu 12… Třeba ten, že iPhone 12 rozhodně nedostane konektor USB-C. O takové možnosti se spekuluje od roku 2018, kdy jej Apple integroval do iPadu Pro. Spekulace podpořila také Evropská Unie, která připravuje zavedení jednotného konektoru (a půjde právě o USB-C). Ale než vejde nová legislativa v plasnost, Apple bezpečně představí letošní generaci iPhonů a pak... „To se Apple spíš zbaví konektorů úplně, než že by použil USB-C,“ uzavírá Prosser.

Ani myšlenka úplného odstranění konektorů není nová. Už loni se v řádu hodin o prvenství přetahovaly čínské značky Meizu a Vivo…

  • místo slotu na fyzickou SIM kartu integrujete eSIM
  • místo nabíjecího konektoru je zde cívka pro bezdrátové nabíjení
  • místo konektoru pro datové spojení s počítačem je zde Bluetooth, Wi-Fi a cloudové služby
  • místo tlačítek jsou zde dotykové nebo tlakové senzory
  • místo reproduktoru s klasickým výdechem se v piezoelektrické podobě přesune pod sklo displeje

Vivo už letos představilo druhou generaci takového telefonu, ale jak už historie několikrát ukázala, patrně se čeká na Apple – až prokopne hráz, z telefonu odstraní konektor a nastolí tak nový trend. Stejné to bylo se zmíněným výřezem v displeji, s odstraněním sluchátkového konektoru atd.

Diskuze (161) Další článek: Prodeje Honoru v Česku rostou, do konce roku by značka mohla spustit vlastní e-shop

Témata článku: Apple, iPhone, Android, Spekulace, Wi-Fi, Únik, Evropská unie, Grafika, Konektor, Leak, Jon Prosser, Apple iPhone 12, Zmenšení, DOS, Senzor, Důvěryhodnost, Letošní generace, Rámeček, Výřez, Generace, Telefony s Androidem na Heureka.cz