iPhone bez foťáků? To není výmysl, ale realita. Je sice dražší, zato se nebude kývat na stole

  • Chcete iPhone, který se nebude kývat na stole?
  • Tato firma nabízí iPhony zbavené zadních fotoaparátů
  • Ovšem pouze starší modely, nikoliv ty nejnovější

iPhony bez zadních fotoaparátů může na první pohled znít zbytečně. Jenže v řadě odvětví, kde je dnes zakázáno focení, může být iPhone bez zadních foťáků vhodnou alternativou pro tlačítkové telefony. Do světa je posílá firma ze Singapuru a jsou dražší než běžně dostupné verze s fotoaparáty. Úpravy iPhonů tímto způsobem však platí jen pro starší modely, nejnovější upravitelnou verzí je iPhone SE (2022).

Klepněte pro větší obrázek
Firma Noncam se specializuje na distribuci iPhonů bez zadních fotoaparátů

iPhone bez zadních fotoaparátů může být určený např. pro zaměstnance jaderných elektráren, kteří mají zakázáno používat telefon s fotoaparátem. Podobně jsou na tom i armády některých států, jejichž vojáci (minimálně v určitém časovém období) nemohou používat telefon s fotoaparátem. Alternativně je iPhone bez foťáků vhodný pro ty, kteří pracují na utajených projektech, v chemických továrnách nebo na těžebních plošinách v moři.

Specializovaná firma na iPhony bez foťáků

Na distribuci iPhonů bez fotoaparátů se specializuje singapurská firma Noncam. Dává na výběr mezi už upravenými telefony (podle vyjádření firmy jsou upravené „již z výroby“), mezi nimiž je nejnovějším modelem iPhone SE (2020). Pokud byste se do přestavby chtěli pustit sami, je poslední novinkou iPhone SE (2022). Firma poskytne vše potřebné, od součástek až po nářadí a servisní příručku.

Pokud ohlédneme od levnějších „SEček“, je nejvýše postavený upravený iPhone 8 z roku 2017. 64GB varianta telefonu vychází na 1 391 dolarů, což dělá přes 32 tisíc korun! Za chybějící fotoaparát se tedy hodně připlácí. Samotná sada na „domácí předělávku“ stojí 250 dolarů, tj. necelých šest tisíc. Čas od času se v prodeji objeví iPhony bez zadních fotoaparátů, což může být zajímavý artikl pro mobilní sběratele. Z praktického hlediska může běžným uživatelům zadní fotoaparát hodně chybět.

Via Reddit[1], Reddit[2], noncam

Diskuze (4) Další článek: Ve skryté funkci Zpráv Google si můžete zapnout konverzační bubliny podobně jako v Messengeru. Ukážeme jak

Témata článku: , , , , Reddit, Stůl, Model, Starý model, Telefon, Výmysl, Singapur, Realita, Foťák,