iPhone dostal batoh plný energie. Tohle je první externí baterie pro MagSafe

Anker představil PowerCore Magnetic 5K Wireless Power Bank, první externí baterii s technologií MagSafe. Díky ní se powerbanka magneticky přichytí k zádům iPhonu a bezdrátově jej nabíjí. Společnost s ní dokonce předběhla samotný Apple, který své řešení zatím jen chystá (což víme z kódu v betě iOS 14.5).

Baterie PowerCore byla poprvé představena na CES 2021, teď je v předprodeji. Je kompatibilní se všemi iPhony 12 a poskytuje 5W bezdrátové nabíjení. To protože se nejedná o oficiální MagSafe příslušenství. Kdyby tomu tak bylo, šlo by nabíjet výkonem až 15W. Vzhledem k velikosti je ale kapacita baterie jen 5 000 mAh, takže iPhone 12 mini nabije s trochou rezervy na 100 %, iPhone 12 na 95 %, 12 Pro na 97 % a 12 Pro Max na 75 %.

Baterie je vybavena LED indikátory, které ukazují zbývající nabití baterie, a také konektorem USB-C pro její nabíjení. Nechybí komplexní bezpečnostní systém MultiProtect společnosti Anker zahrnující detekci cizích předmětů, ochranu proti zkratu, regulaci teploty ani kompatibilita s MagSafe kryty telefonu. Doručovat se začne už od 3. března a stanovená cena je 40 dolarů (cca 850 Kč). Kupovat můžete např. na Amazonu.

Diskuze (11) Další článek: Google pracuje na skládacím smartphonu. Displej mu dodá Samsung

Témata článku: iPhone, Technologie, Baterie, Bezdrátové nabíjení, MagSafe, Power Bank, Dostál, Dostal, Pro +, Anker, Batoh, DOS, Plná energie, Apple iPhone na Heureka.cz