iPhone: někde zásoby nestačily

V pátek se začal prodávat iPhone. Tvořily se fronty stovek lidí a některé prodejny byly během několika hodin vyprodány.

Byl pátek, šest hodin večer. Před každou prodejnou Apple Store se ve frontě tlačilo několik set lidí. Ten kdo přišel s několikahodinovým předstihem, ten měl ještě docela dobrou pozici. Ne však tu nejlepší, protože první čekající do fronty nastoupili už s předstihem několika dní. Kdo chtěl předběhnout, ten musel draze uplácet. Někteří čekatelé byli ve frontě čistě za tímto účelem a nabízeli své výhodné místo k prodeji. Ti nejúspěšnější u velkých prodejen mohli své čekání zhodnotit až pěti sty dolary.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nekonečné čekání nejdřív před obchodem a poté i v něm

V šest hodin začala obsluha prodejen uspokojovat první lačné zákazníky. Někteří si odnesli jeden iPhone, jiní dva, ale větší množství se prodávat nesmělo. To aby se dostalo na všechny a předešlo se překupnictví. Přesto však některým prodejnám zásoby na prvních šest hodiny prodeje nestačily a iPhony jim zkrátka došly. Zákazníci si museli počkat na další várku.

10 miliónů iPhonů v příštím roce

Za pár prvních dnů prodeje by se mělo prodat přibližně 400 tisíc iPhonů. Do konce roku 2008 plánuje Apple prodat úctyhodných 10 miliónů kusů a tím by měl ukrojit celé jedno procento z celosvětového koláče prodeje mobilních telefonů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nadšení prvních majitelů iPhonů

Zájem o iPhone je překvapující. Jedná o nejdražší telefon v nabídce operátora nabízený výhradně k třem nejvyšším tarifům s dvouletým úvazkem. Telefon přitom není žádný zázrak, co se výbavy týče. Jedinečný je pouze svým ovládáním a uživatelským prostředím. Největší cenu na celém přístroji má zřejmě logo s nakousnutým jablkem.

Od představení iPhonu stále stoupá cena akcií Applu a tento trend bude zjevně ještě nějakou dobu pokračovat. Jen za pátek se cena zvýšila o 1,2%. Podobně na iPhonu získává i operátor AT&T, jehož akcie jen během pátku podražily o 1,9%.

Diskuze (45) Další článek: Mobil minimalista: kde méně je více

Témata článku: Nest, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Čekatel, Zásoby


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 196

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 46