iPhone není dokonalý: 68 chyb

Kromě nadšení a pochval si iPhone vysloužil také kritiku. Během testování bylo objeveno 68 více či méně závažných chyb.

Server Applehound.com podrobil Apple iPhone rozsáhlému testování a snažil se odhalit všechny, byť jen sebemenší nedostatky. Přestože jich byla nalezena celá řada, výsledné hodnocení vůbec není špatné. Velká část z vad se totiž při běžném využívání vůbec nemusí vyskytnout a ukázalo se tak, že uživatelské prostředí a aplikace v iPhonu jsou provedené velmi dobře. O všech chybách byl zpraven Apple a autoři upozorňují, že honba za nedostatky není prostředkem pro rýpnutí do tolik přetřásaného iPhonu, nýbrž má pomoci jeho výrobci při tvorbě budoucích aktualizací.

Tip: vyzkoušeli jsme iPhone, přečtěte si první dojmy a prohlédněte fotografie a video

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Apple iPhone

V seznamu závad, jehož kompletní překlad vám nyní předkládáme, se nachází vše od drobných problémů se zobrazováním až k pádům aplikací. Je ovšem možné, že ačkoli se o následujících bodech v seznamu píše jako o závadách, mohou být v souladu s úmyslem Apple. Právě to o některých "chybách" již dokonce zástupci Applu prohlásili, místo závady se tedy jedná o záměr, byť v některých případech trochu nepochopitelný. Celkem jsou tyto body čtyři a poznáte je podle označení slovem "uzavřeno".

Původní článek (v angličtině) s podrobným rozpisem chyb najdete zde.

Obecné chyby

Vážná chyba – Pokud senzor přiblížení, jehož zakrytí vypne displej, zachytí objekt právě na jednu sekundu, displej začne blikat. Pokud prst přejede po senzoru pomaleji, displej zhasne a následně se rozsvítí. Pokud prst přejede rychleji, nestane se nic. Pokud prst zakryje senzor přesně na jednu sekundu, displej začne blikat. Blikání lze zastavit opětovným zakrytím senzoru na více než jednu sekundu, stisknutím tlačítka "Domů" nebo spuštěním některé aplikace. Správně by displej měl na sekundu zhasnout a pak se opět rozsvítit - to celé jen jednou, bez blikání.

Uživatelské prostředí – Animované stažení aktuálně spuštěné aplikace ke středu displeje, které se objeví při spuštění synchronizace, se nedokončí v případě, je-li onou aplikací Obrázky, Fotoaparát, Finance, Počasí, Kalkulačka, Poznámky, Safari, nebo iPod. Je-li při synchronizaci spuštěná například aplikace Kalendář, animace stažení do středu se dokončí. Jinak se ale animace přeruší brzy po začátku. Správně by se animace měla dokončit u všech aplikací.

Ostatní – Po zadání symbolu z obrazovky interpunkce/čísla/symboly se odemkne Caps Lock. Je-li Caps Lock aktivován a uživatel přepne klávesnici do numerického módu, při návratu do primárního módu se objeví klávesnice s vypnutým Caps Lockem. Správně by měl být Caps Lock zamknutý až do odemknutí.

Uživatelské prostředí – Při přepnutí do tichého profilu telefon vibruje, ale přechod z tichého profilu nedoprovází žádné zvukové oznámení. Správně by se při přechodu do hlasitého profilu měl ozvat krátký tón.

Kalendář

Pád/zatuhnutí/ztráta dat – Při výběru aktuálního dne v pohledu "seznam" za určitých okolností aplikace Kalendář spadne. Pád nastane, pokud v uplynulých dnech nejsou zadány žádné události, uživatel jednu takovou vytvoří a pak kalendář přepne na aktuální den.

Pád/zatuhnutí/ztráta dat – Z denního nebo měsíčního pohledu může být při mazání záznamu v některých případech odstraněna nesprávná položka. Jsou-li v jednom dnu zadány tři celodenní události (A, B, C), při smazání jakékoli z nich vždy zbudou v denním a měsíčním pohledu události A a C. V pohledu "seznam" je vše v pořádku. Problém se vyskytuje i při zadání více než tří celodenních události, výsledek je pak trochu odlišný. Správně by měla být vybraná událost smazána ve všech pohledech.

Pád/zatuhnutí/ztráta dat – Po smazání všech událostí z denního nebo měsíčního pohledu mohou některé události zůstat v pohledu "seznam". Jsou-li v jednom dnu zadány tři celodenní události (A, B, C), po jejich smazání z denního nebo měsíčního pohledu v pohledu "seznam" zůstanou události C a B. Problém se vyskytuje i při zadání více než tří celodenních události, výsledek je pak trochu odlišný. Správně by měly být smazány všechny události ve všech pohledech.

Uživatelské prostředí – Aplikace Kalendář za určitých okolností před uložením události samovolně změní datum konce a hodnoty AM/PM času. Chyba nastane, je-li čas začátku události nastaven na 12 AM a čas konce nejméně o den později mezi 6 a 10 PM. Pokud uživatel před uložením události několikrát za sebou poklepe na "zpět" a "vpřed" mezi oběma časy, datum konce a hodnoty AM/PM se budou měnit. Správně by oba časy a data měly zůstat beze změny způsobené aplikací.

Uživatelské prostředí – Při poklepání na aktuální den v pohledu "seznam" se může načíst nesprávná událost. Pokud uživatel smaže události, které jsou zadané pro aktuální den, a poté na něj poklepe, objeví se nejbližší záznam z některého z následujících dnů. Správně by se neměl objevit žádný záznam.

Uživatelské prostředí – Pořadí, ve kterém jsou události vypsány, se liší v jednotlivých pohledech a podle toho, v jakém pořadí byly zadány. Jsou-li v jenom dnu zadány tři celodenní události v pořadí A, B, C, pohled "seznam" je zobrazí v pořadí C, B, A, denní pohled A, B, C a měsíční pohled A, B, C. Jsou-li zadány v pořadí C, B, A, pohled "seznam" je zobrazí v pořadí A, B, C, denní pohled C, B, A a měsíční pohled C, B, A. Správně by ve všech pohledech záznamy měly být seřazeny podle abecedy.

Uživatelské prostředí – Při zadávání celodenní události mezi 10 a 11 hodinami večer, čas počátku a čas konce zasahují do dvou dnů. Zdá se, že jde o automatickou akci, která předpokládá, že událost byla vytvořena pro následující den. Je-li celodenní událost zadána v jinou dobu, oba časy zasahují do stejného dne. Ale pokud ji uživatel zadá mezi 10 a 11 hodinami večer, čas počátku bude nastaven v aktuální den, čas konce v následující. Správně by se i v tuto dobu měla celodenní událost objevit pouze v aktuální den.

Uživatelské prostředí – Po zadání více než 14 celodenních událostí v jednom dni je rámec celodenních událostí v obrazovce "Den" příliš velký a zabírá celý displej. Správně by přehled celodenních událostí neměl zasahovat do ostatních prvků obrazovky. To by bylo umožněno omezením počtu položek na 6 a možností skrolování v rámci.

Témata článku: Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Předchozí akce, Výchozí pozice, Caps lock, První položka, Dok, Dvojité kliknutí, Načítání stránky, Nen, Výsledné hodnocení, Krátký tón, Poslední zpráva, Webový formulář, Vážná chyba, Rozsáhlé testování, Celá obrazovka, Běžné využíváníSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Procesory AMD Ryzen 7000 přicházejí. Slibují 15% nárůst výkonu, takty až 5,5 GHz a integrovanou grafiku

Procesory AMD Ryzen 7000 přicházejí. Slibují 15% nárůst výkonu, takty až 5,5 GHz a integrovanou grafiku

**AMD představilo novou generaci desktopových procesorů pro tento rok ** Procesory Ryzen 7000 mají novou architekturu i výrobu ** K dispozici budou tři verze čipsetů

Karel Javůrek
RyzenProcesoryAMD
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

** Vybrali jsme ty nejlepší levné smartphony ** Nejlevnější startují na 2 000 Kč, nejdražší jsou téměř za 6 tisíc ** Většina nabídne alespoň 90Hz displej a některé i 5G konektivitu

Martin Miksa
Nižší třída
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView