iPhone špatně ostří? Nejezděte s ním na motorce, vzkazuje Apple

Apple je velká firma, která prodává miliony iPhonů každý měsíc a měla by být připravena na všemožné situace. Ty pak vedou k vydávání často až bizarních zpráv. Vzpomenout si můžeme například o problém s koženými pouzdry na iPhone, které byste neměli nabíjet s MagSafe nabíječkou, jinak se na ně může vypálit obrys kolečka.

Nyní tu máme problém z podobného soudku, který nepotěší zejména motorkáře. Podle nově zveřejněného prohlášení Applu by totiž jízda s iPhonem na motorce mohla poškodit fotoaparát iPhonu. Uživatelé si totiž často upínají iPhone na řídítka, což vzhledem k silným vibracím vlivem běžícímu motoru může poškodit pohyblivé části fotoaparátu jako je mechanika pro autofokus či optickou stabilizaci.

Apple zmiňuje hlavě silné motorky s vysokým objemem motoru, nicméně i u těch slabších jako jsou skútry či mopedy však doporučuje pořídit držák tlumící vibrace a používání iPhonu v takovém případě omezit na nutné minimum. Ač celá situace působí vtipně a v případě reklamace se vám problém asi bude špatně vysvětlovat, určitě musí mít Apple takovouto zprávu podloženou reálnými případy lidí.

Do iPhonu bude možné nahrát řidičský průkaz:

Zdroj: Apple

Diskuze (32) Další článek: Oppo chystá telefon ve spolupráci s Kodakem. Odkazuje na legendární fotoaparát

Témata článku: Apple, , , , , , , , , , Ostří, Motorka, Vibrace, Kožené pouzdro, Řidičský průkaz,