iPhone špatně ostří? Nejezděte s ním na motorce, vzkazuje Apple

iPhone špatně ostří? Nejezděte s ním na motorce, vzkazuje Apple

Apple je velká firma, která prodává miliony iPhonů každý měsíc a měla by být připravena na všemožné situace. Ty pak vedou k vydávání často až bizarních zpráv. Vzpomenout si můžeme například o problém s koženými pouzdry na iPhone, které byste neměli nabíjet s MagSafe nabíječkou, jinak se na ně může vypálit obrys kolečka.

Nyní tu máme problém z podobného soudku, který nepotěší zejména motorkáře. Podle nově zveřejněného prohlášení Applu by totiž jízda s iPhonem na motorce mohla poškodit fotoaparát iPhonu. Uživatelé si totiž často upínají iPhone na řídítka, což vzhledem k silným vibracím vlivem běžícímu motoru může poškodit pohyblivé části fotoaparátu jako je mechanika pro autofokus či optickou stabilizaci.

Apple zmiňuje hlavě silné motorky s vysokým objemem motoru, nicméně i u těch slabších jako jsou skútry či mopedy však doporučuje pořídit držák tlumící vibrace a používání iPhonu v takovém případě omezit na nutné minimum. Ač celá situace působí vtipně a v případě reklamace se vám problém asi bude špatně vysvětlovat, určitě musí mít Apple takovouto zprávu podloženou reálnými případy lidí.

Do iPhonu bude možné nahrát řidičský průkaz:

Zdroj: Apple

Diskuze (30) Další článek: Oppo chystá telefon ve spolupráci s Kodakem. Odkazuje na legendární fotoaparát

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, iOS, Fotoaparát, OIS, MagSafe, Kuriozita, Stabilizace, Reklamace, Kožené pouzdro, Motorka, Řidičský průkaz, VibraceMicrosoft Flight Simulator přiletí na Xbox Series X/S už příští měsíc

Microsoft Flight Simulator přiletí na Xbox Series X/S už příští měsíc

Simulátor létání si konečně zahrajeme i mimo PC.

Michal Maliarov
Xbox Series S|XFlight Simulator
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Týden Živě: Dost bylo hesel, už je nepoužívejte. Vždyť je to přežitá technologie

Týden Živě: Dost bylo hesel, už je nepoužívejte. Vždyť je to přežitá technologie

** Ve službách Microsoftu pomalu není potřeba klasické heslo ** Facebook žehlí další aféru, tentokrát je to dvojí metr ** Naši čtenáři chtějí Android ve Windows 11

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Největší svého druhu. Acer vyrobil první 17" Chromebook
Lukáš Václavík
AcerChromebookyChrome OS