iPhony 15 mají kvalitnější baterie. Zachovají si 80 % kapacity i po tisícovce nabíjecích cyklů

  • Apple u iPhonů 15 použil kvalitnější baterie
  • 80% kapacitu si udrží i po 1 000 nabíjecích cyklů
  • Baterie si svou kapacitu uchovají dvakrát déle, než u starších iPhonů

Řada iPhone 15 má letos spoustu drobných mezigeneračních přídavků, které v konečném součtu znamenají vcelku velký meziroční upgrade. Jenže, v mnoha případech není přímo vidět, nebo se o něm dozvídáme postupem času. Přesně to je případ baterií použitých v řadě iPhone 15, které Apple mezigeneračně vylepšil, a to s ohledem na počet nabíjecích cyklů, které baterie zvládne, než dojde k výraznému poklesu její kapacity.

Klepněte pro větší obrázek
Takto budou v iOS 17.4 vypadat statistiky baterie. Dozvíte se, kdy byla vyrobena, poprvé použita i počet nabíjecích cyklů

U iPhonů 14 a starších modelů Apple uvádí, že jejich baterie bude mít po 500 nabíjecích cyklech minimálně 80% kapacitu. A tento údaj se bere jako neoficiální mobilní „standard“. Jenže, u iPhonů 15 je tato minimální kapacita baterie stanovena až při tisíci nabíjecích cyklech. Zjednodušeně řečeno tedy baterie vydrží dvojnásobek času, než v nich přirozeným stárnutím s narůstajícím počtem dobíjecích cyklů začne klesat její maximální kapacita. A to je pro uživatele iPhonů skvělá zpráva.

Více informací o baterii v iOS

U iPhonů 15 se systémem iOS 17.4, který do iPhonů dorazí v březnu, a v Evropě s sebou přinese i podporu alternativních prohlížečů a alternativních App Storů, se navíc o baterii dozvíte další detaily. Tedy, nejen aktuální maximální kapacitu baterie a její „zdraví“, ale také přesný počet nabíjecích cyklů, datum výroby baterie a její první použití. A to se vztahuje k výrobě telefonu, kde je k němu akumulátor poprvé připojený, instaluje se systém iOS a provádějí se různé dílčí testy.

Apple iPhone 15 Pro 128GB Apple iPhone 15 Pro 128GB
nabízí 90 obchodů za ceny od 24 995 Kč
Srovnat ceny na Živě

U Androidů je situace daleko horší, protože systém neumožňuje jednoduchou kontrolu stavu baterie. To by se sice mohlo změnit s nástupem Androidu 15, ovšem ani samotní výrobci nejsou u baterií příliš sdílení. Samsung ani Google veřejně neuvádějí, kolik garantují nabíjecích cyklů, než dojde k poklesu zbývající kapacity baterie na 80 procent. Jejich počet v systému zobrazují pouze Pixely, u ostatních Androidů se žádné detaily k baterii nedozvíte. Světlou výjimkou je ve světě Androidů Oppo, které alespoň uvádí, že jeho baterie si tuto minimální kapacitu udrží dokonce i po 1 600 nabíjecích cyklech.

Zdroj: Apple

Diskuze (41) Další článek: Důležitý krok pro soukromí. Signal zavádí přezdívky, uživatelé nebudou muset sdílet telefonní číslo

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, , , , , , , Apple iPhone 15, Apple iPhone 15 256GB, Apple iPhone 15 512GB, Apple iPhone 15 Plus, Apple iPhone 15 Plus 256GB, Apple iPhone 15 Plus 512GB, Apple iPhone 15 Pro, Apple iPhone 15 Pro 1TB, Apple iPhone 15 Pro 256GB, Apple iPhone 15 Pro 512GB, Apple iPhone 15 Pro Max, Apple iPhone 15 Pro Max 1TB, Apple iPhone 15 Pro Max 512GB, Cyklus, Evropa, Kapacita baterie, Tisícovka, Výroba,