iPhony se teď z MagSafe „batohu“ dokážou nabíjet rychleji. Stačí aktualizovat software

Oblíbené příslušenství Battery Pack z rodiny magnetických gadgetů MagSafe, kterému se také někdy přezdívá „batoh“, slouží jako powerbanka, kterou jednoduše přichytíte na záda iPhonu. Tím zařízení průběžně dobíjíte a v podstatě tak zvětšíte kapacitu vnitřní baterie telefonu. Limit je samozřejmě v kapacitě powerbanky, ale i rychlostí dobíjení.

Obecně víme, že Apple není žádný rekordman v rychlostech dobíjení, ať už přes kabel (konektor), nebo bezdrátově. Jiní výrobci tuto výhodu prosazují mnohem razantněji. Dobíjecí výkon Battery Packu, pokud je celý set připojen do zásuvky s 20W adaptérem, činí 15 W. Pokud je ovšem telefon mimo zásuvku a Battery Pack plní svoji roli powerbanky, dobíjí pouze výkonem 5 W. To není vskutku mnoho, proto se Apple rozhodl výkon navýšit. V řeči u Applu oblíbených procentech je to 50% navýšení, v absolutních číslech spíše menší úprava z 5 na 7,5 W. 

Apple MagSafe Battery Pack MJWY3ZM/A Apple MagSafe Battery Pack MJWY3ZM/A
nabízí 26 obchodů za ceny od 2 290 Kč
Srovnat ceny na Živě

Překvapivě k upgradu stačí pouze softwarový update Battery Packu, inženýři zřejmě při návrhu zařízení počítali s rezervou. Pro zjištění verze softwaru stačí Battery Pack připojit k iPhonu a v nabídce Nastavení – Obecné – O zařízení – MagSafe Battery Pack zjistit, na jaké verzi powerbanka běží. Aktualizovaná se zvýšeným výkonem je verze 2.7.

MagSafe konektor pro příslušenství představil Apple v roce 2020:

Pokud update nepotřebujete okamžitě, stačí MagSafe Battery Pack nosit na iPhonu a do týdne by se měl aktualizovat automaticky. Rychlejší proces aktualizace má zajistit připojení packu přes Lightning kabel k iPadu nebo Macu, zde má být nový software přehrán během několika minut.

Zdroj: Apple, via 9to5mac.com

Diskuze (13) Další článek: Proč to někdo nevymyslel už dávno? Apple ukázal praktický zlepšovák pro iPad a tužku Pencil

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, Příslušenství, MagSafe, Aktualizace, Software, Powerbanky, Battery pack, Zásuvka, Batoh, MAC, Rodina, Powerbanky na Heureka.cz