iPhony už umí v portrétovém režimu natáčet i video. Stačí mít aplikaci Focos Live

Režim Portrét dorazil na iPhone už v roce 2016. Funkce tohoto softwarového rozostření pozadí (bokehu) se sice v průběhu let razantně zlepšila, nicméně Apple tuto funkci v nativní aplikaci Fotoaparát stále nenabízí pro natáčení videa. Nová appka Focos Live (zdarma pro iOS) vám to však umožní.

Aplikace se snaží nabídnout celou řadu pokročilých funkcí a ovládacích prvků. Patří mezi ně sledování objektů, automatické nastavení clony, úprava jednotlivých vrstev, určování rychlosti přehrávání, změna jeho směru, přítomen je i samostatný zvukový editor, stejně jako jednoduchá střižna. Díky ní si tak můžete poskládat jednotlivé klipy za sebe přesně tak, jak potřebujete, přičemž jim můžete přidat i efektní přechody. Samozřejmostí jsou pak filtry, vkládání textu atd.

Výsledek lze exportovat jako 4K video, ale klidně i jako animovaný GIF. Kompresi si navíc můžete určit zcela dle svých požadavků sami. K tomu, abyste mohli využít plný potenciál aplikace, počítejte s předplatným. Měsíční je za 49 Kč, roční za 229 Kč a neomezeně lze funkce odblokovat za 379 Kč. Největší uplatnění najde aplikace u iPhonů s duálním nebo trojitým objektivem. Lze ji používat i s čelní TrueDepth kamerou, avšak počítejte s tím, že nejlepší výsledky dosáhnete, pokud budou na scéně přítomné lidské tváře, které dokáže algoritmus ideálně rozpoznat.

Váš názor Další článek: Odhaleno s předstihem! Samsungu unikají bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Live

Témata článku: iPhone, Mobilní aplikace, Aplikace, Fotoaparát, AppStore, GIF, Režim, Plný potenciál, TrueDepth, Funkce


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 195