iQOO představilo rekordní 120W nabíjení. První telefon s ním dorazí již v srpnu

Čínská značka iQOO představila rekordní 120W nabíjení SuperFlash Charge. Podobnou technologii už před více než rokem oznámila její mateřská firma Vivo u konceptu Nex 3, ale do produkční verze telefonu se nedostala.

Teď je technologie doladěná a první telefon se 120W nabíjením dorazí na trh v srpnu. Nabíjení pracuje ve dvou režimech s napětím 20V a proudem 6A, resp. 10V a 12A. Aby se telefony nepřehřívaly, je baterie rozdělená na dva články, které se budou paralelně nabíjet výkonem 60W. Ve výsledku se má 4 000mAh baterie za 5 minut nabít na 50% a do plného stavu za pouhých 15 minut!

Kromě IQOO chystá takto rychlé nabíjení i sesterské Oppo, podle propagačních videí má jeho systém výkon dokonce 125W. Ještě tento týden má 125W představit také sesterská firma Realme a poazadu nechce zůstat ani Xiaomi, které pro své telefony Redmi získalo certifikaci pro 120W nabíjení.

Diskuze (6) Další článek: Xiaomi láká na velkou premiéru. Hvězdou bude levná elektrická koloběžka

Témata článku: Android, Smartphony, Technologie, Nabíjení, Rychlé dobíjení, Rekordy, Vivo iQOO, Telefon, Srpen, Fast Charge, Telefony s Androidem na Heureka.cz