Jak bude vypadat Android 12? První screenshoty naznačují inspiraci u iOS

Google sice představí nejnovější verzi svého mobilního operačního systému, Android 12, až koncem letošního roku, ovšem americký gigant tradičně s předstihem publikuje dokument s největšími mezigeneračními změnami. Jedním dechem je třeba dodat, že změny platí pro čistou verzi Androidu, která se používá u Pixelů a u vybraných smartphonů různých značek. Drtivá většina výrobců však vsází na vlastní skiny a nadstavby, které budou pochopitelně vypadat úplně jinak. Co tedy Android 12 přinese nového?

Na screenshoty prostředí se můžete podívat v naší galerii. Hned na prvním můžete vidět inspiraci systémem iOS, protože v pravém horním rohu najdeme ikony oprávnění, které jsou telefonem aktuálně používána. A pokud se jich dotknete, zjistíte, která z aplikací používá fotoaparát, a která zase mikrofon. Jedním kliknutím oprávnění všem spuštěným aplikacím zakážete. Toto chování by mělo být stejné i u nadstaveb různých výrobců, což by mělo bezpečnost Androidu, resp. soukromí, posunout o úroveň výše.

Ikony rychlého spuštění jsou hranaté, při aktivací funkcí se zakulatí. Na screenshotu vidíme jen čtyři zástupce, což se však u finální verze může ještě změnit. Do systému se dostane nové základní barevné schéma i nové widgety. Ten pro konverzace v sobě bude sdružovat poslední textovky, zmeškaná volání a případné změny stavu vašich kontaktů (online/offline). Součástí Androidu 12 má být dále hlubší podpora systémových schémat, gesto pro dvojité poklepání prstu na záda telefonu, aplikační dvojice či hibernace aplikací.

Jaké jsou největší novinky v Androidu 11?

Zda se všechny očekávané novinky potvrdí, bude známo již za několik týdnů, kdy Google vydá první verzi Developer Preview připravovaného Androidu 12. Jakmile se tak stane, budeme vás o všech novinkách informovat, i když je zřejmé, že v úvodní verzi ještě nebudou integrované úplně všechny systémové novinky a přídavky.

Zdroj XDA-Developers

Diskuze (8) Další článek: První informace o Samsungu Galaxy Z Fold3 a Z Flip2. Na trh dorazí v červnu

Témata článku: Google, Android, iOS, Spekulace, Android 12, Únik, Uživatelské prostředí, Soukromí, Ochrana, Developers, Novinka, Screenshot, Aplikace, Inspirace, Verze, Hibernace, Developer Preview, Telefony s iOS na Heureka.cz