Jak dobře znáte iOS? Tyto tipy a triky možná zatím nepoužíváte, ale teď začnete

  • Sytém iOS skrývá spoustu šikovných funkcí, o kterých možná nevíte
  • Mnoho z nich však může zlepšit uživatelský zážitek
  • Toto je výběr těch nejzajímavějších

Apple iOS byl v minulosti jednoduchý systém na ovládání, ovšem s postupem času se na něj začaly s každou další verzí nabalovat nové funkce, o kterých často uživatel ani neví. To uznal i sám Apple, který ve svém videu ukázal některé překvapivé triky. My jsme je v článku doplnili o některé vlastní.

Smažte duplicitní fotky

Asi každý z vás někdy zažil to, že se při focení telefonem nechá trochu unést a někdy stejnou scénu vyfotí vícekrát a samozřejmě na to pak zapomene fotky nechá v iPhonu všechny uložené a zbytečně zde zabírají místo. Tomu to je díky iOS 16 také konec. V aplikaci Fotky totiž úplně dole, téměř v zápatí aplikace přibyla nová možnost s názvem Duplikáty.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Fotky umí nyní vyfiltrovat duplicitní fotografie a videa, takže snadno můžete ušetřit místo v úložišti.

Zde najdete přehledný výpis s náhledy všech duplicitních fotografií z vaší galerie, včetně informace o jejich velikosti. Vše je seřazeno od těch nejnovějších po ty nejstarší. Vše si tak můžete podrobně projít a vybrané duplikáty nechat sloučit, čímž se vám uvolní místo v paměti telefonu. Smazat lze samozřejmě i všechny duplikáty naráz. Výhodou je, že kromě fotografií lze takto pročistit například i duplicitní videa.

Ovládání Apple Watch z iPhonu

Od verze iOS 16 nabízí iPhony jednu zajímavou funkci, kterou mohou využít zejména handikepovaní. Je jím sdílení obrazovky hodinek Apple Watch do iPhonu. Celá hodinková obrazovka se vám na iPhonu zobrazí v těle virtuálních hodinek na displeji telefonu a můžete je tak swajpováním vzdáleně ovládat, a dokonce můžete přes iPhone aktivovat boční tlačítko nebo hýbat s virtuální korunkou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Věděli jste, že můžete z telefonu ovládat obrazovku svých hodinek Apple Watch?

Funkci najdete v Nastavení -> Zpřístupnění -> Zrcadlení Apple Watch. Jedinou podmínkou je, že obě zařízení musí být připojeny ke stejné Wi-Fi síti. Zároveň platí, že možnost sdílení podporují pouze Apple Watch od verzí Series 6 a novější.

Diskuze (28) Další článek: Pixel Tablet jako domácí společník. Díky přibalenému repro-stojánku se rychle promění v chytrý displej

Témata článku: Apple, iPhone, Návody, Android, Smartphony, iOS, Apple Watch, Fotoaparát, SMS, Chytrý telefon, Tipy a triky, Kalkulačka, Widget, Zdraví, Vybití, Hudba, Aplikace, Podržení, Prst, App Store, Apple IOS, Obrázek, MAC, Duplikát, Fotka, Apple iPhone na Heureka.cz