Jak dobře znáte iOS? Tyto tipy a triky možná zatím nepoužíváte, ale teď začnete

Názory k článku

_fx_  |  12. 01. 2022 20:03

Tak jsem se jako obvykle na MM nic nového nenaučil. Všechno jsou to celkem běžné věci.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (35)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
jinej Michal  |  12. 01. 2022 20:22

Jak poznate nekoho, kdo odkojen androidem zkousi ios? Jednoduse tim, ze na navrat k predchozi obrazovce pouziva sipku vlevo (v levem hornim rohu). Extremisti na to obvykle jeste nadavaji, ze nechapou uzivatele ios…

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (9)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
12. 01. 2022 21:51

Hahaha. Vracení gestem jsem měl v některých aplikacích ještě na Androidu 2.3. Zato ani v nejnovějším iOS nefunguje gesto pro návrat úplně všude.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (13)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
AttaliaCZ  |  13. 01. 2022 07:18

Tohle jsou prkotiny, ja bych spise potreboval poradit s uplne jinymi vecmi na IOS:- jak nastavit budikum odlisnou hlasitost oproti vyzvaneni? Ano, iPhone ani v roce 2022 stále používá jednu hlasitost pro budík (který má zvonit spíše tiše) a příchozí hovor (který má být spíše hlasitější). Jasně, máme tu pak druhý budík ve Zdraví, který to umožňuje, ale ten může být POUZE JEDEN a neumožňuje nastavit vlastní melodii, jen vybirat z pár vybraných Applem.- jak se dostat do Nastavení, aniž bych musel mít na ploše/v siri tipech ikonku Nastavení? U Androidu se přemýšlelo a tam je ozubené kolečko v paletce v notifikační liště v nástroji. U IOS nehrozí, dokonce si jej do ovládacího centra ani nemůžete přidat- proč složky s aplikacemi obsahují max 9x ikon? Je to obrovské plýtvání místem, nemluvě o extrémní nekonzistenosti s knihovnou aplikaci, která funguje UPLNE JINAK a mnohem lépe (ikonami se roluje nahoru dolu, v beznych slozkach doleva/doprava; umožnuje na jedne obrazovce zobrazit pres 20 ikon, bezna slozka jen 9 v mrizce 3x3). - jak zrušit budík, když se probudík před zazvonením? U Androidu se přemýšlelo, hodinu před zvonením se objeví notifikace, kterou mohu tento konkrétní budík zrušit. U Apple jsou tupci, nic takového tu není. Muzu budit bud natvrdo vypnout cely a pak, po uplynuti okamžiku pro zvonení, jej zase zapnout, nebo jej nechat začit zvonit.- akce ve zkratkach... K cemu je mi např. akce "provest něco, když se pripojim ke konkrétni WIFI", když chybi opacna akce, tj. "provest něco, kdyz se ODPOJIM od konkreni WIFI" a musím to řešit zpusoby typu "když se vzdalim od konkretniho mista 100 metru" (realne tak nejmin 300-400 metru). A to nemluvim o tom, že některé automatizace jsou nesmyslne zkriplene a neprovedou se pri splneni podminek samy a automaticky, jak by clovek cekal, ale jen vyhodi notifikaci, ktera vam umozni tu automatizaci spustit rucne (u některý lze nastavit rucni/automaticke spousteni, u jinych mate smulu). Kua, kdybych neco chtel spoustet rucne, tak to udelam rucne rovnou.- proc ovladacím centru, kde je regulace jasu, neni soucasne buttom pro reset regulace jasu na "vychozi tovarni hodnoty" (resp. jeho vypnuti/zapnuti). A proč jej Apple přesunul z naprosto logického umístění Nastavení -> Zobrazení a jas, do naprosto nepochopitelného Nastavení -> Zpristupení -> Displej a velikost textu, kde uplne dole je buttom "Automaticky jas"?atd.Nerikam, ze Android ma sve specificnosti a podivnosti. Ma. Ale výše uvedené věci mě opravdu uvádí v uzas. Apple vydělava stovky miliard dolaru rocne, cely system ma pod svoji kontrolou a neni schopen vyresit vyse uvedene TRIVIALNOSTI a zamerne nekonzistence. Napriklad pridat odlisnou hlasitost pro budiky a prichozi hovor, to je snad par hodin prace... Ale ne... My jsme Apple, extremne se nam dari, tudíž muzeme ignorovat uzivatele.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (14)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
13. 01. 2022 08:42

Na iPhone mi chybí třeba možnost nastavení fotoaparátu! Ale přece vždycky nejlépe v co chtějí majitelé iPhonu fotit hlavně jak takže proč by se zatěžovali nějakým nastavením,😂👎 to samé je složité hlasové ovládání které u androidu aktivujete jednoduše v menu, zajímavé je i pokud potřebujete zmenšit fotografii třeba na 200 KB , nebo do ní vložit text tak máte možnost zakoupit aplikaci... Skener dokumentu je také pouze placený, stejně jako záznam hovoru... Ale to vše si majitelé iPhonu jistě rádi zaplatí.... Proč by tyto aplikace měli zdarma, když předražený iPhone neumí zadarmo ani to co Android střední třídy,! Připojit USB flash disk lze pouze ten který je podporovaný opět Applem, zatím se na androidu si připojím kterýkoliv pevný disk nebo USB flash! Kapitola sama pro sebe je úprava kontaktu, když jsem potřeboval promazat kontakty, je to u iPhonu možné pouze po jednom asi čtyřikrát kliknout než se kontakt odstraní! I když jsem si stáhl aplikaci na hromadnou úpravu kontaktu, tak tato aplikace mi po označení 5 čísel třikrát po sobě spadla,😂👎‼️... Na androidu v druhém mobilu jsem označil 300 starých zbytečných kontaktu a odstranil je jedním kliknutím 😋

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (12)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
15. 01. 2022 04:47

Na Androidu (4.4) mně stačí jedna plocha, i když mohu mít neomezeně ploch na které mohu přidávat i zarážky. Přitom mám v mobilu asi tisíc aplikací (protože pořád něco zkouším a testuji) a tedy i ikon. Jak to mám tedy řešené? Jednoduše, složkami, které mohou být i neomezeně zanořené. A všechny widgety mám v jedné složce, takže i opravdu velké nezabírají místo Dokonce všechny složky zabírají ještě méně místa, než si umíte představit, na ploše nemám ani jedinou složku či ikonu Tahem prstu zeshora mi vyjede schovaný (horní) panel se složkami: Systém (žlutý adresář) * Net (tmavě modrý) * Data (bílý) * Emulace (zelený) * Hry (oranžový) * Video (fialový) * Audio (světle modrý) * Grafika (červený) * Text (růžový) * LL (průhledný = obsahuje makra, nápovědy a záležitosti OS, tedy přesněji (grafického) prostředí Lighting Launcher).Tahem prstu zesdola mi vyjede schovaný (dolní) panel s rychlou volbou nejdůležitějších věcí: adresáře pro: volání * nastavení (OS) * Apps * Google Play * Widgety.Takže plochu mám krásně čistou a jen se mi po ní prohánějí ryby, mám totiž dynamickou tapetu akvárka Přesto mi mobil vydrží na jedno nabití 3 - 5 dní, pokud ho používám neustále (zapnutá obrazovka), vybije se asi za 19 hodin. Stále ještě mám původní baterku. Stařičký Huawei Ascend Mate 7 Gold Dual SIM (3/32/128 GB).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
16. 01. 2022 16:55

Tak zrovna u systemove kalkulacky funguje jedno stisknuti "C".Tedy zadavam 7 + 2, C, 8, = a napise mi vysledek 15.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor