Jak dostat rukopis do počítače? Zkuste appku přímo od Googlu, čte pomocí foťáku

Google Lens je šikovná služba, která pomůže s rozpoznáváním věcí okolo nás. Zvládne knihy, nápisy, ale třeba i květiny a známá místa. Nyní se naučila rozpoznat i ručně psaný text a rovnou jej pošle do počítače.

Samotné rozpoznávání textu není pro Google Lens až takovou novinkou. Hodí se třeba v cizině – zamíříte telefon na neznámý text a na displeji hned vidíte překlad. Dobrá je i schopnost rozpoznat ručně psaný text, zde ale pochopitelně záleží, jak pěkný je daný rukopis...

Nově Lens umožňuje vybraný text odeslat na počítač, což se může hodit, pokud si děláte poznámky rukou. Dokonce si (většinou správně) poradí i s českými slovy a diakritikou. Jedinou podmínkou je nutnost být přihlášený na telefonu a na počítači v Chromu pod stejným Google účtem. Novinka je na Androidu dostupná už dnes, později přijde i na Apple iOS.

Některé telefony mají Lens integrovaný přímo v aplikaci fotoaparátu, stačí dlouze podržet prst na místě, které chcete rozpoznat. Samostatně je ke stažení na Google Play, na iOS je Lens v aplikaci Google.

Jak funguje Google Lens:

Váš názor Další článek: Nejlepší hry pro mobilní zařízení v období karantény (from GameMine)

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, iOS, Google Play, Google Lens, Chrome, Počítače, Apple IOS, Telefon, Psaný text, Text, Jak, Foťák, Rukopis, Počítač, Rozpoznávání, Lens


Určitě si přečtěte