Jak fotí CAT S52

CAT S52 v dnešní době překvapí použitím pouze jednoho zadního fotoaparátu. Ten nabízí rozlišení 12 Mpx při světelnosti f/1.8. Velikost pixelu je 1,4 μm, přičemž pro každý bod využívá technologie Dual Pixel pro lepší zaostření. Na papíře zaujme i fázové ostření a elektronická stabilizace.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázkové fotografie

Odolné telefony však nikdy zrovna neexcelovaly kvalitou fotoaparátu a Cat S52 bohužel není výjimkou. Jediná pozitivní věc, která telefonu nelze upřít je živé podání barev u denních snímků, které na první pohled vypadá líbivě. Při bližším pohledu, ale zjistíte, že telefon trochu podivně ostří, snímky naprosto postrádají detaily a když se do akce ještě přidá protisvětlo, jsou fotky prakticky nepoužitelné. Nepomůže ani automatické HDR. V noci už je to naprostá katastrofa, fotky jsou neskutečně rozmazané a plné šumu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Selfie kamerka má tendenci hodně přepalovat pozadí.

Telefon má s přidaným portrétním režimem i umělecké ambice. V mém případě byl efekt rozmazání pozadí překvapivě slušný, ovšem to je dáno i tvarem mé hlavy a účesem. V případě zvlněných vlasů už si telefon vyláme zuby. Víc režimů už bohužel aplikace fotoaparátu nenabízí. Vystačit si tedy musíte pouze s fotoaparátem, portrétem a videem. Alespoň aplikace nabízí automatické HDR.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázka portrétního režimu zadního fotoaparátu

Přestože jem k fotoaparátu telefonu velmi kritický, nutno připomenout, že čistě po stránce hardwaru nejde vůbec o špatný foťák. Cat totiž používá snímač Sony IMX363, který najdete například i u vynikajícího Google Pixel 3a. Důvodem špatné kvality fotek je zde pouze slabý výpočetní výkon. Nejzákladnější procesor nižší třídy na kvalitní zpracování obrazu zkrátka nestačí a je to hodně vidět.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace fotoaparátu je velmi jednoduchá a moc funkcí nenabízí.

Co se týče videa, je na tom Cat S52 podobně zle jako u fotografií. Video se díky nepříliš povedené stabilizaci dost trhá a má otřesnou kvalitu. Přestože jde o Full HD rozlišení, je velmi komprimované a úplně zde chybí detaily. Ostatně posuďte sami.

Ukázkové video (1080p, 30fps):

Všechny fotografie v plné kvalitě najdete na OneDrive.

Váš názor Další článek: Dobře už bylo. Na ČTÚ končí éra Jaromíra Nováka. Proč musel odejít a co nás čeká teď?

Témata článku: CAT, Android, Smartphony, Aplikace, Focení mobilem, Fotoaparát, Jak fotí, Zvýšená odolnost, HDR, CAT S52, Kvalita, Jak, Rozlišení, Telefon, Zadní fotoaparát, Fotka


Určitě si přečtěte