Jak fotí Honor 9X Lite

Je moderní mít více čoček, tak má Honor 9X Lite alespoň dvě. Je moderní mít v aplikaci Fotoaparát k ruce AI, tak ji Honor 9X Lite má. Mimo hlavní snímač s rozlišením 48 Mpx a světelností f/1.8 je však druhý 2 Mpx snímač (f/2.4) k rozpoznání hloubky ostrosti opravdu jen do počtu a mnohem přínosnější by bylo osazení širokoúhlého snímače. Stejně tak AI na palubě – vyfotil jsem s ní asi tři fotky a výsledek byl tak mimo realitu, že jsem ji nadobro vypnul.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Prostředí aplikace Fotoaparát na Honoru 9X Lite.

Výsledné fotografie jsou nad očekávání dobré. Standardně jsou pořizovány 12 Mpx fotografie ve formátu 4:3 a zapínat maximální rozlišení je opravdu zbytečné. Fotografie mají dobrý dynamický rozsah, odpovídající barevnou věrnost a solidní úroveň detailů. Makro je rovněž povedené, protisvětlo zvládá snímač obstojně a noční režim sice neumí zázraky, jako vlajkové lodě, ale mít ho po ruce se hodí. Selfie kamerka si oproti výchozímu Honoru 8X nepochopitelně pohoršila na poloviční rozlišení 8 Mpx při stejné světelnosti f/2.0 a pevném ohnisku.

Ukázkové fotografie:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Video umí Honor 9X Lite pořizovat maximálně ve Full HD rozlišení při 60 snímcích za vteřinu. Výsledné video je na jednu stranu barevně věrné a s rozumnou porcí detailů, na druhou stranu je strašně znát absence jakékoliv stabilizace a ostření je kapitolou samo pro sebe. Přeostřování je vcelku rychlé, co ale činí telefonu problém, to je správně scénu zaostřit a hlavně potom toto zaostření držet. Neustálé přeostřování tam a zpět kazí jinak dobrý potenciál.

Ukázkové video (Full HD, 60 fps):

Diskuze (1) Další článek: Betu iOS 14 teď může vyzkoušet na iPhonu skoro každý. Poradíme, jak ji nainstalovat

Témata článku: Honor, Smartphony, Aplikace, Focení mobilem, Fotoaparát, Jak fotí, Duální fotoaparát, EMUI, Fotografie, Honor 9X Lite, Rozlišení, Full HD, Přeostřování, Světelnost, Snímač, Lít, Makro


Určitě si přečtěte