Jak fotí Huawei P40. Skvěle, ale oproti vrcholnému modelu je tu pár kompromisů

Názory k článku

miandys  |  21. 04. 2020 23:32

Nebyla by to Čína, kdyby zase nevylezlo najevo, že to ve skutečnosti fotili úplně jinou zrcadlovkou 😂😂😂

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (7)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Pan Kája  |  22. 04. 2020 04:21

Problém hlavního RYYB snímače není ani tak v teplotě barev (to se dá vcelku lehce korigovat dalším FW jako u dalších telefonů), ale v červenéé a zelené. Je to vidět jako u posledních verzích softwaru u P30 Pro. RAW mají nádech do zelena a některé plochy zvláště u kraje silnější (záleží na podmínkách...někdy neznatelné, někdy brutální). Na automatiku to dohání červenou...místy až moc a z toho boje vzejdou snímky s občasným červených nádechem a méně výraznými barvami jak z dalších kamerek. Jasně, někdo opět namítne, že chtějí věrohodnější barvy...ale pokud P40 ve většině srovnání dost silně zesvětluje stíny (a celkově se podezřele často snaží o pseudo HDR efekt), asi tady o přirozené snímky nepůjde. Čím sytější, tím více se prohlubují barevné odchylky.
Docela rád bych dostal do rukou RAW výstup z P40ky.Tak jako tak, krom barev je to zajímavý výstup se slušným potenciálem. Ale po hodinách strávených snahou dostat co barevně nejvěrnější výstup bych asi do P40 (pro+) jako fotomobilu nešel i s google službami.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
seterwohipindus  |  22. 04. 2020 10:01

Fotografická úroveň vysoké třídy.
Umí v těžkých disciplínách protisvětlo, obloha. Vyvážení barev, pleťovka, v noci nádhera včetně barev. Není vidět žádné "vyšisování" barev jako u jiných značek.
Snímky jpg jsou bez problémů, okamžitě k použití.
Teplé odstíny jsou příjemné, lepší než studené, ale v tomto případě daleko víc záleží prohlížeči a přístroji ve kterém na fotografie koukám..
Barevná věrnost je mýtus, kde se to zase vzalo? Fotit mobilem v RAW bude jen geeg, "patlat" se s fotografií v PC aby z ní něco bylo je minulost, se současnou kvalitou přístrojů to není zapotřebí. Ale ve zpracování RAW, strašně záleží na programu ve kterém se zpracovává, pokud se zvolí nevhodný, tak foto zabije.Pro Káju.Můj příspěvek není na nikoho cílený.
Jen sděluji můj názor s ohledem na obsah článku.A já vidím kvalitu fotoaparátu jinak než ty. Ty diskuze na webech o fotografiích v " plném" rozlišení jsou legrační. Kvalitaje pro mne dána kresbou, mikrokontrastem, brilancí a to mají fotoaparáty Huawei na výši, na rozdíl od jiných značek. Barevný posun snímku při jiné expozici může být, to není nic překvapivého vzhledem k nástrahám se kterymi se automatika musí vyrovnávat..Když se mi nepovede fotka, tak ji prefotim, to je normální, stejně je to při fotografování na film, tam také musím objekt vyfotografovat a nemohu ho domalovat v počítači. Znamená to vrátit se k fotografování ..A dle mne RAW nemá v mobilech za současného stavu techniky opodstatnění.
Důležité jsou pro něj převodníky, což je problém programů, ale pro mne je to mimo mísu, dávno opuštěná oblast.V současné době se lze současného stavu techniky věnovat pouze fotografii a PC používat pro archivaci. Což je paráda.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor