Jak fotí Realme 6

Realme 6 jede na vlně letošních trendů, když je osazeno soustavou čtyř snímačů. Primární snímač (druhý shora) nabízí 64Mpx rozlišení (Samsung ISOCELL Bright GW1) a disponuje hybridním PDAF ostřením. Speciálně označen (zlatým kroužkem) je poté ultraširoký snímač a sestavu doplňují ještě makro a B&W snímače.

Mimo oválný prvek se všemi snímači se nachází jednodiodový LED blesk pro přisvícení ve tmě. Kromě 5násobného digitálního zoomu nabízí fotoaparát také digitální stabilizaci obrazu UIS Max, která pro další stabilizaci videa využívá ultraširokého snímače. Zajímavostí je, že ačkoliv výrobce promuje slow-mo videa při 120 fps, Realme 6 reálně v nastavení fotoaparátu nabízí slow-mo až při 240 fps.

Sestavení fotoaparátu Realme 6:

  • hlavní 64 Mpx, šest čoček, f/1.8, úhel záběru 78,6°, senzor 1/1,7", pixel 0,8 μm
  • ultra-wide 8Mpx, pět čoček, f/2.3, úhel záběru 119°, senzor 1/4", pixel 1,12 μm
  • makro 2 Mpx, tři čočky, f/2.4, 4cm ohnisko, senzor 1/5", pixel 1,75 μm
  • B&W portrétní 2 Mpx, tři čočky, f/2.4
  • selfie 16 Mpx, pět čoček, f/2.0, úhel záběru 79,3°, senzor 1/3,1", pixel 1,0 μm

Aplikace fotoaparátu nabízí přehledné prostředí s několika základními režimy (noční scéna, video, fotografie vč. ultraširokého režimu, portrét, 64Mpx), přičemž horní lišta s rychlými přepínači se mění v závislosti na konkrétním režimu. V módu Fotografie je k dispozici i množství barevných filtrů, zvýraznění barev a samostatně také režim HDR, který lze nastavit i na automatiku. Pokud se nechcete zaobírat ručním nastavením konkrétním parametrů pro jednotlivé scenérie, můžete si v nastavení aktivovat AI rozpoznávání scén.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Prostředí aplikace Fotoaparát v Realme 6

Kvalita fotografií vypadá velice dobře v samotném telefonu, když i za horších podmínek mají věrné barvy a široký dynamický rozsah. Jakmile však fotografie zobrazíte na větším displeji (televize, monitor), je třeba odlišit fotky z přírody a městské fotografie. Zatímco městské fotografie svoji kvalitou potěší, ty přírodní spíše zklamou.

Ukázkové fotografie:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Z velké části proto, že u fotografií z přírody si software fotoaparátu nedokáže příliš poradit s vykreslením trávnatých ploch a stromoví. Tyto plochy jsou proto velmi často rozmazané a jednotlivé detaily se slívají. Pro úplnost dodávám, že 64Mpx snímač fotí primárně v 16Mpx rozlišení. Fotografie ve vysokém rozlišení pak svou velikostí přesahují 20 MB.

Srovnání hlavního a širokoúhlého snímače:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V režimu ultra makro pak sice fotoaparát dokáže zachytit makro snímky a zaostřit i z malé vzdálenosti, avšak 2Mpx rozlišení se projevují i nižší celkové kvalitě obrazu. Nižší rozlišení je znát rovněž u ultraširokých snímků, které sice do fotografie dostanou mnohem větší scénu, avšak na první pohled je znát nižší ostrost a je patrné vyšší množství digitálního šumu.

Ukázkové video (FullHD, 60 fps):

Ukázkové video (HD, slow-motion 240 fps):

Realme 6 umožňuje samozřejmě i natáčení videí, a to maximálně ve 4K rozlišení. Při snížení na FullHD se vám otevře také možnost natáčet video při 60 fps. Jak již bylo zmíněno, na výběr je také HD slow-motion video až při 240 fps. Po stránce kvality mi přijde video spíše průměrné, když bych uvítal trochu živější barvy a ostřejší obraz. Absence optické stabilizace obrazu se projevuje méně stabilním obrazem a místy divokým přeostřováním.

Diskuze (3) Další článek: RECENZE: Motorola Edge+ vstupuje mezi elitu a rozhodně se neztratí

Témata článku: Realme, Android, Focení mobilem, Fotoaparát, Jak fotí, Bokeh, HDR, Makro objektiv, Čtyřnásobný fotoaparát, Fotografie, Průstřel v displeji, Fotočipy, ISOCELL, EIS, Realme 6, Primární snímač, Samsung ISOCELL, Rozlišení, Čočka, Přeostřování, Úhel záběru, FPS, Makro, Ultra Makro, #realme, Makro objektivy na Heureka.cz