Jak fotí Redmi Note 9 Pro

V posledních letech se Xiaomi, potažmo Redmi, výrazně zlepšilo na poli mobilní fotografie, a proto jsme plni očekávání otestovali i čtyřnásobný fotoaparát Redmi Note 9 Pro. Primární snímač (Samsung ISOCELL Bright GW1) nabízí 64Mpx rozlišení s Quad-Bayer filtrem a PDAF ostření. To v podstatě znamená, že každý jeho pixel může být rozdělen na další čtyři a telefon tak produkuje defaultně 16Mpx snímky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Prostředí fotoaparátu

Za zmínku stojí i 8Mpx ultaširoký snímač nebo 5Mpx makro snímač, který dokonce zvládá automaticky ostřit.

Sestavení fotoaparátu Redmi Note 9 Pro:

  • hlavní 64 Mpx, f/1,89, úhel záběru 78,6°, senzor 1/1,72", pixel 0,8 μm, PDAF
  • ultra-wide 8Mpx, f/2,2, úhel záběru 119°, senzor 1/4", pixel 1,12 μm
  • makro 5 Mpx, f/2.4, 4cm ohnisko, senzor 1/5", pixel 1,75 μm, AF
  • hloubkový 2 Mpx, f/2.4
  • selfie 16 Mpx, f/2.5, senzor 1/3,06", pixel 1,0 μm

Fotoaplikace nabízí spoustu foto- (portrét, panorama, 64 MPx, Noc, PRO) a videorežimů (zpomalené, zrychlené, FullHD, 4K), přičemž mezi jednotlivými lze jednoduše přepínat tahem do stran. Fotoaparát současně dokáže pomocí AI technologie automaticky rozpoznat scénu a vybrat tak vhodné nastavení pro focení. Nechybí ani (automatický) HDR režim.

Ukázky z fotoaparátu:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Po pořízení prvních fotografií modelem Redmi Note 9 Pro jsem byl velice příjemně překvapen schopnostmi jeho fotoaparátu. Fotografie totiž v ideálních podmínkách jsou na svou třídu opravdu výborné. Mají zcela reálné barvy, dostatek detailů i ostrosti a velice široký dynamický rozsah. Většinou přitom zcela stačí fotit v 16Mpx rozlišení, když bonusy 64Mpx režimu je sice větší ostrost, avšak takové fotografie mají i 40 MB a jejich pořízení trvá i několik vteřin.

16 Mpx vs. 64 Mpx:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Snad poprvé jsem byl spokojený i s makro objektivem, který má 5Mpx rozlišení. Fotografie zůstávají ostré s množstvím detailů, za což snímač vděčí především automatickému ostření, což v této kategorii rozhodně není běžná věc. Slabší je to (na automatiku) s fotografiemi v noci. Dokud je alespoň trochu světlo, tak jsem byl s výsledkem spokojen. Jakmile se ale potemní, rychle se objevuje velké množství digitálního šumu. Při užití režimu Noc však dochází k dost zásadnímu vylepšení kvality.

Makro:

Klepněte pro větší obrázek

Panorama:

Klepněte pro větší obrázek

Redmi Note 9 Pro zvládá natáčet video ve 4K rozlišení při 30 fps a umí i FullHD v až 60 fps. Bohužel telefon nemá optickou stabilizaci obrazu (pouze elektronickou - a to jen pro FullHD záznam při 30 fps), a tak je videozáznam často dost roztřepaný. Jinak jsme však byli s kvalitou videa vcelku spokojeni, když má dobré barvy a opět i dynamický rozsah. Pouze na ostrosti a detailech by chtělo přidat.

Ukázkové video (1 080p, 30 fps):

Diskuze (6) Další článek: Dream Glass 4K. Brýle pro rozšířenou realitu připojíte k telefonu i k počítači

Témata článku: Redmi, Video, Smartphony, Focení mobilem, Střední třída, Snapdragon, Fotoaparát, Jak fotí, Fotografie, Makro objektiv, Čtyřnásobný fotoaparát, Průstřel v displeji, Redmi Note 9 Pro, Ostrost, FPS, Makro, Úhel záběru, Rozlišení, Samsung ISOCELL, Senzor, Note


Určitě si přečtěte