Jak je to s AMR u T-Mobilu

T-Mobile před dvěma lety oznamoval, že bude do své sítě zavádět technologii AMR. Jak to s touto technologií v síti T-Mobile vypadá dnes jsme se zeptali tiskového mluvčího společnosti – Jiřího Hájka.
Jak je to s AMR u T-Mobilu

T-Mobile v únoru roku 2001 ohlásil, že začíná se zaváděním AMR do své sítě, v rámci kterého bude zavedeno také EFR. Je tedy již AMR zavedeno?

Slibované EFR (Enhanced Full Rate), jsme již do naší sítě implementovali, projekt AMR (Adaptive Multi Rate) byl do příchodu technologie UMTS pozastaven.

Co vedlo T-Mobile k tomu, že nakonec avizované AMR nezavedl?

Na základě vývoje trhu jsme přehodnotili naše investiční priority. K zavedení tak zatím nedošlo z důvodu nízké penetrace mobilních telefonů podporujících AMR, což je mimo jiné způsobeno slabou podporou této funkcionality ze strany výrobců telefonů.

Bude tedy AMR někdy v síti T-Mobile zavedeno?

Ano, samozřejmě - AMR se dočkají naši zákazníci až spustíme služby na bázi UMTS, kde je AMR naprostou samozřejmostí.

Klepněte pro větší obrázek 

AMR bylo popisováno jako výrazně lepší oproti EFR, co vás tedy nakonec vedlo ke změně názoru na jeho zavedení?

Názor na AMR, jako technologii, jsme nezměnili. AMR vyniká při nízké úrovni signálu nebo při velkých interferencích. Důvody pozastavení tohoto projektu jsou však opodstatněné - implementace AMR do GSM sítě se pohybuje ve stovkách miliónů korun a s jakým výsledkem? 90% mobilních telefonů v České republice tuto funkcionalitu nepodporují. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro investice do zkvalitňování ať již stávající GSM sítě, tak v posledních měsících zejména do GPRS technologie (kódovací schémata 3 a 4, či software GPRSpeed).

Tip: Přečtěte si, co je AMR.

Poznámka: Ačkoliv Jiří Hájek na otázku dostupnosti AMR již odpovídal v našem čtenářském kotli, odpověď zapadla v dlouhém textu. A protože se dotazy na AMR objevovaly i po zveřejní onoho článku, rozhodli jsme zveřejnit tento krátký rozhovor.

Diskuze (31) Další článek: Samsung SGH-T400: i muži mají své telefony (test)

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, T - Mobil, Jak, Mobil, EFR, MOBI, AMR, Stovky milionůOčkování po prodělaném covidu výrazně zvýší hladinu protilátek. Důležité je to hlavně u mladších

Očkování po prodělaném covidu výrazně zvýší hladinu protilátek. Důležité je to hlavně u mladších

** Lidé, kteří prodělali nákazu, mají po následném očkování tvorbu protilátek silnější než po prodělané nákaze ** Senioři reagují na virus SARS-CoV-2 silnější tvorbou protilátek než mladší lidé ** Protilátky vytvořené po očkování chránily seniory před variantou delta lépe mladší lidi

Jaroslav Petr
SARS-CoV-2KoronavirusOčkováníMedicínaStárnutí
Apple rostl na všech frontách a má opět rekordní výsledky
Lukáš Václavík
Finanční výsledkyApple
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Vybíráme nejlepší tlačítkové mobily pod stromeček. Některé zvládnou i WhatsApp

Vybíráme nejlepší tlačítkové mobily pod stromeček. Některé zvládnou i WhatsApp

** Klasické tlačítkové mobily se staly okrajovou záležitostí ** Někomu ale k používání stále bohatě postačují ** Z nabídky dostupných modelů vybíráme 15 nejlepších

Jan Láska
Nákup a ceny