Jak výhodně a bezpečně koupit telefon z druhé ruky. Pozor na záruku a podezřelé inzeráty

  • Poradíme, jak správně koupit telefon z druhé ruky
  • Dozvíte se, jak je to se zárukou
  • Upozorníme, na na co si dát pozor

Cena patří mezi hlavní parametry, které při výběru chytrého telefonu posuzujeme. Ušetřit se dá pořízením levnějšího modelu, anebo nákupem telefonů z druhé ruky. Zaplatíte méně a přitom se dá například sehnat i předchozí top model se zajímavou slevou.

Rozmyslete si, kde nakoupíte 

Zboží můžete nakoupit od firmy, nebo fyzické osoby. To může znamenat velké rozdíly z hlediska reklamace. Mezi firmy patří kamenné bazary, zastavárny či velcí prodejci, kteří se živí prodejem použitých telefonů. Často to bývá doplňková služba k tradičnímu prodeji nových telefonů.


Nejoblíbenější smartphony

Apple iPhone 15 Pro 128GB Apple iPhone 15 Pro 128GB
nabízí 15 obchodů za ceny od 29 989 Kč
Porovnat ceny
Xiaomi Redmi Note 12S 8GB/256GB Xiaomi Redmi Note 12S 8GB/256GB
nabízí 87 obchodů za ceny od 4 747 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 14 128GB Apple iPhone 14 128GB
nabízí 92 obchodů za ceny od 18 770 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 14 Pro 128GB Apple iPhone 14 Pro 128GB
nabízí 81 obchodů za ceny od 24 880 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 92 obchodů za ceny od 16 569 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené smartphony


Druhým případem bývá typicky jednotlivec inzerující použitý telefon na některé z bazarových platforem, jako je Bazoš, Aukro, ale i například Facebook Marketplace. I zde je ale třeba rozlišovat, zda se jedná o fyzickou osobu, která telefon prodává z osobních důvodů, nebo podnikající osobu, která si na bazarových platformách vydělává přeprodejem použitých telefonů.

Mezi nákupy v bazaru a přes inzerát jsou rozdíly, které se hodí znát. Podrobně se jim věnujeme na následujícím listu.

Jak vybírat elektroniku

Poradíme vám, jak dobře vybrat hardware a domácí elektroniku. Na co si dát pozor, čemu se vyhnout a co je naopak velmi důležité.  Srozumitelně a přehledně.

TelevizorySoundbary • RouterySSDChytré hodinkyProjektoryTabletyFotomobilyMonitoryÚložiště NAS3D tiskárnySluchátka • Herní konzole

A další desítky článků na téma Jak dobře vybrat

Diskuze (27) Další článek: Přísnější pravidla pro marketingové hovory platí už rok. ČTÚ pokutoval nejčastěji prodejce fotovoltaiky

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Návody, Reklamace, Smartphony, Nákup a ceny, Záruka, AnTuTu, Slevy, Jak..., Tipy a triky, Baterie, Benchmark, Peníze, Geekbench, Respekt, IMEI, Prodejce, Bazar, Vada, Kupní smlouva, Fyzické osoby, Policie, Aukro, Facebook Marketplace, Inzerát, Telefon