Jak mohl vypadat první Android. Zelenočerný vysouvák měl dostat netradiční tlačítka a otočné kolečko

  • Google před oznámením iPhonu vyvíjel dva telefony s Androidem
  • Měly primárně konkurovat platformě Windows Phone
  • Podívejte se, jak měl původně vypadat telefon T-Mobile G1

Rich Miner, spoluzakladatel Androidu, se na Twitteru pochlubil, jak mohl vypadat vůbec první telefon s Androidem. Render pochází z dob před uveřejněním prvního iPhonu i prvotiny s Androidem, modelu HTC Dream alias T-Mobile G1. Americký gigant připravoval dva telefony, prototyp Sooner vypadal jako BlackBerry, tj. s klávesnici pod displejem, Dream měl klávesnici zase výsuvnou. A ještě pár měsíců před premiérou měl, podle plánů Googlu, dostat i specifickou barevnou kombinaci a netradiční ovládací prvek.

Na renderech níže můžete vidět telefon v černo-neonové barevné kombinaci, která by u komerčně dostupného telefonu určitě vzbuzovala větší vlnu zájmu, než střídmý design T-Mobile G1. Prvotina měla mít stále výsuvnou klávesnici, přičemž v samostatné části telefonu byly připraveny základní ovladače. Můžeme si všimnout čtyř tlačítek s gigantickými popisky jejich funkce a také otočného kolečka jog-wheel, které bylo u finálního produktu nahrazeno trackballem. Smartphone měl dokonce samostatná tlačítka pro vstup do e-mailu a pro napsaní znak u „@“, a to těsně pod displejem.

Klepněte pro větší obrázek
Takto měl původně vypadat první telefon s operačním systémem Android. Google jej vyvíjel ještě před oznámením iPhonu jako konkurenta pro telefony s Windows Mobile, a to souběžně s druhým prototypem. Po oznámení iPhonu se Google soustředil už pouze na telefon s výsuvnou klávesnicí

Render sice neukazuje zadní stranu telefonu, ale na té přední si můžeme alespoň povšimnout netradičního zeleného loga Googlu. Naši dobovou recenzi T-Mobile G1 si můžete přečíst zde.

Zdroj: Rich Miner

Diskuze (7) Další článek: O2 zařadilo nejnižší tarif Free+ Start za 249 Kč. Nabízet ho ale bude jen do konce roku

Témata článku: Google, Android, Koncepty, Klávesnice, Historie, QWERTY, Twitter, Prototyp, Slider, Výsuvná konstrukce, T-Mobile G1, Tlačítko, Dream, Oznámení, Kolečko, Telefon, Rich Miner, Windows Phone, Windows Mobile, Telefony s Androidem na Heureka.cz