Jak na Androidu skrýt soukromé fotografie a videa. Stačí tato základní aplikace a úvodní nastavení

  • Víte, jak snadno na Androidu schovat fotky a videa?
  • Vystačíte si se základní aplikací a krátkým nastavením
  • Fotky ukryjete za sken obličeje či za otisk prstu

Citlivé fotografie a videa by měly být na smartphonu jen pro vaši soukromou potřebu, a když už se k telefonu dostane někdo nepovolaný, neměl by tento obsah vidět. Základní ochranou telefonu je zámek displeji či biometrické zabezpečení telefonu, pokud však chcete mít jistotu, je vhodné si skrýt soukromý obsah. Vystačíte si s aplikací, které je předinstalovaná na všech Androidech, a budete potřebovat projít jen několik kroků úvodního nastavení. 

Základem je aplikace Google Fotky, která na všech telefonech s Androidem dokáže uzamknout fotografie, které ve službě vyberete. Tyto snímky zmizí, jak z aplikace Google Fotky, tak ze všech dalších aplikací, které v systému přistupují k fotografiím, videím či k uloženým souborům. Funkce se nazývá Uzamčená složka, a najdete ji po otevření aplikace Google Fotky v záložce Knihovna pod tlačítkem Nástroje. Před prvním použitím složky je třeba jen její krátké nastavení v podobě několika kroků, které je třeba odsouhlasit.

Klepněte pro větší obrázek
Na Androidu snadno schováte citlivé fotografie za otisk prsu nebo sken obličeje. Vystačíte si se základní aplikací Google Fotky

Na telefonu musíte mít aktivní zámek obrazovky, jinak se vám aplikace nespustí. Pokud však váš zámek zná někdo z rodiny, vůbec není na škodu, že jako hlavní prohlížeč fotografií používáte jinou aplikaci. V Google Fotkách vám tak nikdo nic prohledávat nebude. A i kdyby ano, stačí si přidat biometriku, která je u Uzamčené složky upřednostňována. Svou složku tak odemknete jen svým otiskem prstu nebo skenem obličeje.

Pozor na smazání aplikace

Jakmile máte Uzamčenou složku vytvořenou, jedním kliknutím do ní přidáte další obsah. Při prohlížení můžete fotky rovnou smazat nebo přesunout do „veřejné“ části telefonu. Při přesunu se však do Uzamčení složky přenáší jen ty fotografie, které máte aktuálně vybrané, pokud jste už dříve fotografii kopírovali či ukládali, zůstávají kopie na svých původních místech. Při přenosu dat z jednoho zařízení do druhého se uzamčené fotografie nepřesouvají, a pozor také na odinstalaci aplikaci Fotky či smazání dat aplikace. V tomto případě o uzamčené fotografie nadobro přijdete, protože dojde k promazání celé Uzamčené složky.

Představovací video aplikace Google Fotky (rok 2016):

Mobilní výrobci v rámci svých nadstaveb používají vlastní aplikace pro otevírání obrazového a video obsahu, které často mají vlastní mechanismy, jak skrýt citlivý obsah. Fotky Google však mají univerzální využití, protože jsou v základu na každém Androidu se službami od Googlu. Pro skrytí fotek a videí tedy nepotřebujete stahovat žádnou další aplikaci.

Diskuze (2) Další článek: Googlu a Applu hrozí vyšetřování u amerického úřadu. Firmy údajně kšeftovaly s uživatelskými daty

Témata článku: Android, Smartphony, Návody, Jak..., Google Fotky, Fotografie, Tipy a triky, Soukromí, Aplikace, Nastavení, Google Fotka, Sken, Základní aplikace, Telefon, Fotka, Složka, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Proč ze smartphonů mizí QHD displeje? Strategie výrobců se změnila, už se neženou za co největší jemností

Proč ze smartphonů mizí QHD displeje? Strategie výrobců se změnila, už se neženou za co největší jemností

** QHD displeje se před sedmi lety dostaly do top smartphonů ** Po letech však v mobilech stále dominuje Full HD ** Je to krokem zpět, a kde se vlastně stala „chyba“?

Martin Chroust
DisplejeHistorieSmartphony
15 tipů a triků pro Messenger, které možná neznáte

15 tipů a triků pro Messenger, které možná neznáte

** Základy práce s Messengerem jsou jednoduché a zná je každý ** Některé funkce ale mohou být skryté nebo nejsou úplně intuitivní ** Tento přehled pomůže odhalit taje nejpoužívanějšího komunikátoru

Adam Kos
Tipy a trikyMessenger
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď