Jak na Androidu skrýt soukromé fotografie a videa. Stačí tato základní aplikace a úvodní nastavení

  • Víte, jak snadno na Androidu schovat fotky a videa?
  • Vystačíte si se základní aplikací a krátkým nastavením
  • Fotky ukryjete za sken obličeje či za otisk prstu

Citlivé fotografie a videa by měly být na smartphonu jen pro vaši soukromou potřebu, a když už se k telefonu dostane někdo nepovolaný, neměl by tento obsah vidět. Základní ochranou telefonu je zámek displeji či biometrické zabezpečení telefonu, pokud však chcete mít jistotu, je vhodné si skrýt soukromý obsah. Vystačíte si s aplikací, které je předinstalovaná na všech Androidech, a budete potřebovat projít jen několik kroků úvodního nastavení. 

Základem je aplikace Google Fotky, která na všech telefonech s Androidem dokáže uzamknout fotografie, které ve službě vyberete. Tyto snímky zmizí, jak z aplikace Google Fotky, tak ze všech dalších aplikací, které v systému přistupují k fotografiím, videím či k uloženým souborům. Funkce se nazývá Uzamčená složka, a najdete ji po otevření aplikace Google Fotky v záložce Knihovna pod tlačítkem Nástroje. Před prvním použitím složky je třeba jen její krátké nastavení v podobě několika kroků, které je třeba odsouhlasit.

Klepněte pro větší obrázek
Na Androidu snadno schováte citlivé fotografie za otisk prsu nebo sken obličeje. Vystačíte si se základní aplikací Google Fotky

Na telefonu musíte mít aktivní zámek obrazovky, jinak se vám aplikace nespustí. Pokud však váš zámek zná někdo z rodiny, vůbec není na škodu, že jako hlavní prohlížeč fotografií používáte jinou aplikaci. V Google Fotkách vám tak nikdo nic prohledávat nebude. A i kdyby ano, stačí si přidat biometriku, která je u Uzamčené složky upřednostňována. Svou složku tak odemknete jen svým otiskem prstu nebo skenem obličeje.

Pozor na smazání aplikace

Jakmile máte Uzamčenou složku vytvořenou, jedním kliknutím do ní přidáte další obsah. Při prohlížení můžete fotky rovnou smazat nebo přesunout do „veřejné“ části telefonu. Při přesunu se však do Uzamčení složky přenáší jen ty fotografie, které máte aktuálně vybrané, pokud jste už dříve fotografii kopírovali či ukládali, zůstávají kopie na svých původních místech. Při přenosu dat z jednoho zařízení do druhého se uzamčené fotografie nepřesouvají, a pozor také na odinstalaci aplikaci Fotky či smazání dat aplikace. V tomto případě o uzamčené fotografie nadobro přijdete, protože dojde k promazání celé Uzamčené složky.

Představovací video aplikace Google Fotky (rok 2016):

Mobilní výrobci v rámci svých nadstaveb používají vlastní aplikace pro otevírání obrazového a video obsahu, které často mají vlastní mechanismy, jak skrýt citlivý obsah. Fotky Google však mají univerzální využití, protože jsou v základu na každém Androidu se službami od Googlu. Pro skrytí fotek a videí tedy nepotřebujete stahovat žádnou další aplikaci.

Diskuze (2) Další článek: Googlu a Applu hrozí vyšetřování u amerického úřadu. Firmy údajně kšeftovaly s uživatelskými daty

Témata článku: Android, Smartphony, Návody, Jak..., Tipy a triky, Fotografie, Google Fotky, Soukromí, Fotka, Aplikace, Sken, Základní aplikace, Telefon, Složka, Nastavení, Google Fotka, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Optimus vám vezme práci. Muskův robot se rychle vyvíjí a bude stát jen půl milionu korun

Optimus vám vezme práci. Muskův robot se rychle vyvíjí a bude stát jen půl milionu korun

** Tesla odhalila vlastního humanoidního robota Optimus ** Konstrukce vychází z funkčnosti lidského těla ** Vývoj jde neuvěřitelně rychle, používá AI z aut

Karel Javůrek
TeslaUmělá inteligenceRoboti
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Baterie se po čase nafukují. Jedna značka řeší tento problém častěji než ostatní

Baterie se po čase nafukují. Jedna značka řeší tento problém častěji než ostatní

** Na světě je video, na němž jsou Samsungy s nafouknutou baterií ** Stačí telefon nechat pár let v šuplíku ** Jak tomuto jevu zabránit, a kam odevzdat starý telefon?

Martin Chroust
BaterieSmartphony
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon
Martin Miksa
Dynamic islandPrůstřel v displejiVýřez v displeji
10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy
Silence of the Siren je nová tahovka od českých Oxymoron Games. Inspiruje se klasikami jako je série HOMAM

Silence of the Siren je nová tahovka od českých Oxymoron Games. Inspiruje se klasikami jako je série HOMAM

Snad není jediný měsíc v letošním roce, kdy by jeden z českých vývojářských týmů nepředstavil svoji novinku. Tentokrát na řadu přišli autoři Project Hospital.

Martin Nahodil