Jak na Androidu spojit víc fotek do jedné. Tato aplikace má řadu vychytávek a my přidáme jednu navíc

  • Jak na Androidu jednoduše spojit více fotek v jednu?
  • Pomůžete si bezplatnou aplikací Foto Blender
  • Reklamy jsou v aplikaci dost agresivní, ale existuje jeden způsob...

Pokud chcete na sociální sítě nahrát zajímavé fotografie, dost často se nevyhnete potřebným úpravám. Pokud však chcete jen stylově „sloučit“ a vzájemně překrýt dvě fotografie, nebudete potřebovat žádnou aplikaci v počítači, ale vystačíte si s aplikací přímo v mobilu. Jednou z mnoha, které na Google Play k tomuto účelu slouží, je apka Foto Blender. Zdarma ji stáhnete na Google Play.

Jedná se o zdatný fotoeditor, jehož první fotomodul nese název Mixér. Stačí vybrat dvě fotografie z paměti telefonu a následně jeden z třiceti přechodových efektů. V aplikaci si nastavíte „ostrost“ či šířku přechodu mezi oběma fotografiemi, v náhledu můžete každou z nich posunout tak, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku. Ppak už stačí jen fotografii uložit. I když je přechodových efektů celá spousta, jasně dominuje hned ten první - přechodová vlna mezi dvěma snímky.

Klepněte pro větší obrázek
V režimu Mixér můžete rychle spojit dvě fotky do jednoho celku, stačí vybrat intenzitu a typ přechodového efektu

Výslednou „dvojfotku“ můžete hned nasdílet, třeba na sociální sítě nebouložit do Google fotek. Snímek má rozlišení 1 440 × 1 440 pix, a tak jeho formát 1:1 přímo vybízí i k uploadu na Instagram.

Spojením dvou fotografií to nekončí. V modulu Náměstí můžete filtrem zvýraznit část fotografie, zatímco zbytek je pak libovolně orámován a doplněn efekty. V rámci modulu Splash můžete barevnou fotografii přepnout na černobílou s tím, že ve výřezu prakticky libovolného tvaru zůstane snímek barevný. V rámci Freestyle si můžete na jedno plátno „naházet“ až devět fotografií a libovolně je přesouvat, jak potřebujete. Samozřejmostí jsou efekty rámečky a různé dostupné filtry.

Tvořit můžete také různé Koláže fotografií, a to dle předem nastaveného schématu pro prolínání fotek. To následně doplníte textem či samolepkami. Posledním efektem je Zrcadlo, tedy 2D či 3D převrácení poloviny obrazu. A ani zde nechybí filtry a dodatečné úpravy fotky.

Jednoduchý a zároveň velmi povedený fotoeditor však sráží obrovská porce reklam, které vyskakují prakticky na každé obrazovce. Jedná se o několik typů, u nichž se mění styl i layout reklam (včetně videí), takže občas se místo křížku pro zavření, které je nově vlevo (nikoliv vpravo) skutečně prokliknete na reklamu. I díky reklamám má editor hodnocení „jen“ 4,4, protože jinak by to byla jasná „pětka“.

Klepněte pro větší obrázek
Modul Splash vám zase umožní vytvořit originální fotky z dovolené

Je jasné, že vývojáři musí z něčeho žít, ale používané reklamy jsou natolik agresivní, že už je to přes čáru. Pokud i vám časem polezou reklamy krkem, stačí před startem aplikace vypnout datovou konektivitu, a užijete si pár minut nerušené editace bez jakýchkoliv reklam, protože apka funguje i offline. Jen po konci práce nezapomeňte zpět zapnout Wi-Fi či mobilní data, abyste mohli být i nadále na příjmu.

Váš názor Další článek: V Evropě se prodalo nejmíň telefonů za posledních 10 let. Některé značky to ale trápit nemusí

Témata článku: , , , , , , , , , , F +, Efekt, Fotka, Aplikace, Splash, Vychytávka, Photo Editor,