Jak na Androidu zjistit heslo k Wi-Fi síti? Ta nejdůležitější informace se skrývá v QR kódu

Zatímco ve Windows není až tak velký problém zjistit heslo k Wi-Fi síti, ke které jste se již úspěšně připojili, v Androidu je to docela problém. Pokud vyměníte telefon za nový, nebo jen chcete s odstupem času k dané Wi-Fi síti dodatečně připojit třeba notebook, můžete narazit na to, že neznáte heslo. Android jej samozřejmě má uložené, ovšem tak jednoduché, jako na desktopu, to rozhodně nebude. Jak tedy z Androidu (bez rootu) úspěšně vydolovat heslo ke známé Wi-Fi síti?

Nejjednodušším postup je u telefonů, které mají čistý nebo „skoročistý“ Android (např. Vivo). Stačí přejít do Nastavení  Síť a internet  Wi-Fi. Zde zvolte síť, ke které jste aktuálně připojeni, nebo ji najděte v seznamu Uložené sítě. Následně stisknete tlačítko Sdílet, načež se vám zobrazí QR kód pro připojení k síti včetně hesla k síti v textové podobě. 

U nadstaveb jednotlivých výrobců je však situace minimálně o něco složitější. Konkrétně u Samsungů je třeba přejít do Nastavení - Připojení - Wi-Fi. Heslo můžete zjistit jen u té sítě, ke které jste aktuálně připojení. Stačí rozkliknout její detail a stisknout tlačítko QR kód. Následně se vám vygeneruje QR kód, který umožní druhým zařízením připojení k Wi-Fi bez zadání hesla. Pokud chcete jen zjistit heslo, budete potřebovat QR čtečku. My jsme si vyzkoušeli např. tuto bez reklam, a po načtení QR kódu vám přímo na displeji vyskočí heslo k Wi-Fi síti.

Jak ve Windows zjistit heslo na Wi-Fi:

Bez rootu veškeré možnosti o vyhledání Wi-Fi hesla uloženého v telefonu končí. Nepomůžete si ani přes ADB, protože systémový soubor wpa_supplicant.conf je zpřístupněn až po aplikování rootu. Stejně tak nemá smysl instalovat ani aplikace na zjištění Wi-Fi hesel (a že jich je na Google Play celá spousta), které narazí na nedostupný soubor s hesly, takže vám prakticky jen zobrazí reklamy. Pokud jste však k Wi-Fi, u které už neznáte heslo, již dříve připojili váš počítač, můžete síťové heslo získat i přes Windows. Jak na to, napoví tento článek.

Diskuze (12) Další článek: Nejlepší aplikace pro tento týden: Hubnutí tancem, úkoly hrou a tvorba memů

Témata článku: Android, Google Play, Windows, Návody, QR kód, Internet, Wi-Fi, Jak..., QR, Heslo, ADB, Nejdůležitější informace, Kód, Root, Wi-fi síť, Nastavení, Síť, Telefony s Androidem na Heureka.czMatrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Fanoušci si všimli zařazení Matrixu Awakens do digitálních obchodů už před pár dny. Epic ale nyní přichází s oficiálním oznámením.

Martin Nahodil
Matrix AwakensTechnologie
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Nová generace procesorů Intel Alder Lake dorazila na trh. Dvanáctá generace Intel Core je v mnohém revoluční a konečně přináší výkon, se kterým dokáže AMD Ryzeny překonat.

Jan Pánek
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Loučení s LG. Tohle je 13 legend, které se nesmazatelně zapsaly do historie

Loučení s LG. Tohle je 13 legend, které se nesmazatelně zapsaly do historie

** LG letos v dubnu oznámilo, že končí s výrobou mobilů ** V historii jihokorejské firmy však narazíme na legendy, které formovaly mobilní trh ** Za zmínku stojí i celá řada inovací a funkcí, které LG přineslo na trh mezi prvními

Martin Chroust
RetroHistorie