Jak na jednoduché sdílení souborů mezi telefonem a počítačem? Vyzkoušejte tuto aplikaci od českého vývojáře

  • Dnes pro vás máme tip na aplikaci od českého vývojáře
  • Řeší jednoduchý přenos dat mezi telefonem a počítačem
  • Funguje na Androidu, iPhonu, iPadu, MacOS, Windows,...

Českých aplikací na aplikačních obchodech App Store a Google Play rozhodně není tolik, jako těch, které vytvořili zahraniční autoři. Když však narazíme na aplikaci s českými kořeny, většinou se jedná o užitečný doplněk. Ve stejném duchu ostatně vznikla aplikace AirCopy.app, která vzešla z pera Honzy Rohana. Má za cíl co nejvíce zjednodušit kopírování souborů mezi dvěma smartphony či mezi telefonem a počítačem. 

Důležitou součástí je webová stránka aircopy.app, která vám po načtení zobrazí unikátní QR kód. V mobilní aplikaci vám pak jen stačí stisknout tlačítko „Send files“, v rámci něhož můžete poslat více fotografií najednou, video či další dokumenty. Alternativně lze k odeslání využít systémových nabídek pro Sdílení. Jakmile máte vybráno, stačí telefonem namířit na QR kód umístěný na webové stránce, a dojde k okamžitému přenosu souborů, které si z webové aplikace stáhnete jeden po druhém nebo hromadně v ZIP archivu. Prakticky stejně, jako byste si soubory stahovali z různých webových úložišť.

Klepněte pro větší obrázek
Takto vypadá webová aplikace při odeslání několika fotografií. Vám přidělený QR kód si můžete nechat po stisku tlačítka změnit

Aby celá komunikace fungovala, je třeba aby byla obě zařízení zároveň připojená k internetu, přičemž je možné využít i mobilní data. V případě, že posíláte soubory mezi dvěma telefony musí ten, který odesílá, načíst QR kód na straně příjemce. A ten je součástí úvodní obrazovky mobilní aplikace, najdete jej vždy v levém horním rohu. Aplikace nevyužívá žádné trvalé úložiště pro přenos souboru, veškerá data ze zdrojového zařízení jsou bajt po bajtu přes serverové spojení odeslána přímo do přijímacího zařízení. A to bez vytvoření jakékoliv kopie, případné dočasné soubory jsou odstraněny.

Aplikace vsází na jednoduchost, nečekejte žádné grafické speciality, ale funkční aplikaci, která je bezplatná, a funguje velmi svižně. Nepotřebuje žádné přihlášení, které celou situaci jen zdržuje, nesbírá žádná citlivá data o uživatelích, funguje mezi různými platformami (Android, iOS, MacOS, Windows) a obě zařízení navíc nutně nemusí být na stejné Wi-Fi síti. Aplikaci AirCopy.app stahujte bezplatně z App Storu a Google Play.

Ukázka aplikace AirCopy.app (Zdroj):

Diskuze (37) Další článek: Paddle bude první alternativní obchod pro iOS. Nejspíš se přidá i Amazon nebo Microsoft

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, Google Play, Apple App Store, Internet, Windows, QR kód, AirDrop, Telefon, Sdílení souborů, App Store, Aplikace, MacOS, Vývojář, Soubor, Počítač, Shorts, Český vývojář, Telefony s Androidem na Heureka.cz