Jak na levný internet v mobilu

Chcete bez starostí používat datové služby ve svém mobilu? Vyberte si některý z datových tarifů pro mobilní datování.
Jak na levný internet v mobilu

Pokud používáte datové přenosy pouze pro potřeby stahování e-mailů v mobilu a surfování po interentu prostřednictvím mobilního internetového prohlížeče, nepotřebujete nutně klasický neomezený datový tarif. Vyberte si některý z datových tarifů právě pro tyto účely.

Vodafone včera oznámil snížený cen a zjednodušení ceníku svého datového tarifu Připojení na dlouho, je opravdu výhodnější než ten současný? A jaké služby pro mobilní internet v mobilu nabízí konkurenční dvojce operátorů?

Vodafone

Od 1. srpna 2007 Vodafone upravuje svůj datový tarif Připojení na dlouho. V porovnání s současnou skladbou tarifu a odstupňováním datových pásem se jedná nejen o zjednodušení, ale také o výrazné snížení cen. Nově bude tarif rozdělen do tří datových pásem a až na několik málo situací, jenž pochopitelně nelze vyloučit, vždy ušetříme.

Ceny platné do konce července:

Připojení Na dlouhoKč/měsíc
0-10 MB238 Kč
10 - 40 MB476 Kč
40 - 70 MB714 Kč
70 MB a více952 Kč

Ceny platné od 1. srpna:

Připojení Na dlouhoKč/měsíc
0-15 MB200 Kč
15 - 45 MB500 Kč
45 MB a více750 Kč

Jak můžete sami vidět, nejnižší pásmo je levnější o 38 Kč při současném navýšení limitu přenesených dat o 5 MB. V druhém pásmu se ovšem může nastat situace, kdy stáhneme data v rozmezí 16 – 40 MB a zaplatíme tak 500 Kč, čili o 24 Kč navíc oproti dřívějšku. Podobně interval 45 – 70 MB, nově dojde ke zvýšení ceny o 36 Kč na rovných 750 Kč. Po stažení 70 MB, ale bude cena už jen nižší. Ti jenž tuto hranici vždy překročí mohou být spokojeni, zaplatí totiž o celých 202 Kč méně než doposud.

Pokud nemáte zájem o žádný datový tarif s paušálem, můžete jako tarifní zákazník využívat Připojení na skok nebo Připojení Vodafone karta s předplacenou. U obou tarifů není účtován měsíční poplatek, ale neobsahují žádné volné jednotky. Za obě připojení je účtována cena 0,06 Kč za 1 kB.

T-Mobile

V nabídce T-Mobile nalezneme dva balíčky pro neomezený přístup k internetu za měsíční paušál. Zvýhodnění Surf+ a Surf&Mail+. Jak už název napovídá, první z nich je určeno pro internet v mobilu a druhé pro internet a e-mail na displeji mobilu.

Zvýhodněníměsíční paušálInternet*E-mail**
Surf+117,81 Kčneomezeně-
Surf&Mail+226,81 Kčneomezeněneomezeně
* neomezené surfování přes java aplikace web'n'walk light nebo Opera Mini, příp. prohlížeč web'n'walk pro PDA
** neomezený přístup k e-mailu přes protokoly POP3, IMAP4, SMTP

Bez aktivních zvýhodnění platí jak pro tarifní zákazníky tak pro majitele předplacených karet Twist cena 0,07 Kč (účtuje se po 5 kB) za 1 kB. Podobně jako u Vodafone za tarif není účtován žádný měsíční poplatek, ale zároveň neobsahuje žádné volné jednotky.

O2

Největší chaos v nabídce datových služeb panuje zcela určitě u O2. U datových tarifů s měsíčním paušálem i bez něj záleží na tom jaký máte tarif. Vyšší tarify mají nižší sazbu za 1 kB nebo nemusejí platit paušální poplatek za balíček O2 E-mail. Samostatnou kapitolou je pak tarif O2 Individual, u kterého je možná aktivace hned tří datových balíčků a cena za 1 kB je 0,12 Kč.

Datový tarifměsíční paušál*volné kBcena za další kB
O2 E-mail232,05 Kč00,036 Kč
O2 E-mail Plus355,81 Kč20 0000,03 Kč
* pro tarify O2 Gold, O2 Platinum a O2 Diamant a jejich MAX verzím je paušál 0 Kč

Se základním datovým tarifem, který je rovněž bez paušálu a volných jednotek, zaplatí zákazníci s nižšími tarify cenu 0,238 Kč za 1 kB. Ti s vyššími 0,036 Kč za 1kB. S předplacenou kartou zaplatíte vždy 0,06 Kč za 1 kB.

Tip: Pokud se nevyznáte v nastavení a cenách mobilních datových služeb, zkuste nahlédnout do tohoto vlákna na našem diskuzním fóru.

Zlevnění datového tarifu Vodafone ocení především zákazníci, kteří stahují velké nebo malé množství dat, ostatní změnu příliš nepocítí. T-Mobile zase boduje se svými zvýhodněními pro neomezený přístup k internetu za skvělé ceny, se svou nabídkou v podstatě nemá konkurenci. Již dlouhou dobu je tomu úplně opačně u O2, jenž představuje nejen nejvíce komplikovanou, ale také nejdražší nabídku.

Diskuze (65) Další článek: O2 Benefit: O2 karta zdarma k Mobil+

Témata článku: Operátoři, O2, T-Mobile, Vodafone, Internet, Mobil, MOBI, Jak