Jak najít a vylovit iPhone utopený v řece? Vyzkoušejte „MagSafe rybaření“

Jak najít a vylovit iPhone utopený v řece? Vyzkoušejte „MagSafe rybaření“

Pokud to náhodou nevíte, tak hledání pokladů za pomoci magnetů je velice populární i v České republice. Stačí vám totiž uvázat na lano silný magnet a hodit jej do vody, obvykle z nějakého mostu. Často se tím sice jen čistí tok řeky od kuchyňského náčiní, nákupních vozíků a bicyklů, ale najít můžete i zbraně z 2. světové války. A pokud vám do vody upadne i iPhone, tak třeba také ten.

Dokázal to i muž z německého Berlína, kterému do tamního kanálu spadl iPhone 12 Pro. Protože jeho dno bylo pokryto téměř metrovou vrstvou bahna, nebyla jeho fyzická záchrana možná. Napadla ho však spásná myšlenka využít magnetické technologie v zařízení, kterou Apple nazývá MagSafe, a která slouží k bezdrátovému nabíjení.

Na vlasec tedy uvázal silný magnet a hodil jej do míst, kam mu iPhone spadl. Jeho akce byla úspěšná. Měl štěstí, že iPhone ležel zády k hladině a magnet se na něho tak mohl bezpečně přichytit. Záchrana byla úspěšná i v tom ohledu, že telefon by po svém vylovení plně funkční. Záchranná akce proběhla ve 3 hodiny ráno a do té doby byl telefon pod vodou několik hodin.

Diskuze (3) Další článek: LTE a 5G jsou v dalších třech stanicích metra. Operátorům jich zbývá pokrýt jen 15

Témata článku: Apple, iPhone, Technologie, Kuriozita, Voděodolnost, MagSafe, Řeka, Voda, Berlín, Vozík, Zbraně, Česká republika, Bicykl, Válka, Magnet, Rybaření


Určitě si přečtěte

T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid