Jak nejlépe zálohovat Android? Zkombinujte offline a online zálohy, a nic vás nepřekvapí

Dokud smartphony fungují, jsou jejich uživatelé bezstarostní. Pokud však dojde k jejich poškození, krádeži, k nepovedené firmwarové aktualizaci nebo se jinak „zblázní“ software, nastává velký problém. Telefon je našim každodenním pomocníkem, na něhož se můžeme spolehnout. Ukládáme si do něj důležité dokumenty nebo jím zachycujeme nenahraditelné momentky rodiny, dětí nebo fotografie z dovolené, . A nejen tyto fotky mohou být v mžiku pryč...

...stačí přitom jen tak málo, a může mít svá data pod kontrolou. Stačí pravidelně zálohovat, v případě problémů si data jednoduše obnovíte. V tomto článku si ukážeme možnosti online i offline záloh, které není radno podceňovat. Časově vás nijak nezatíží a v budoucnu vám mohou pomoci od problémů. Protože elektronika není bezchybná, I u smartphonů platí otřepané: „Zálohovat, zálohovat, zálohovat...“.

Zálohy spojené s Google účtem

Základní možnosti zálohování, resp. synchronizace dat, nabízí samotný Google účet, který potřebujete pro přihlášení k telefonu s operačním systémem Android. Typicky je jedná o skvělého pomocníka pro zálohu kontaktů. Při přechodech mezi telefony už se nemusíte zdržovat kopírováním kontaktů na SIM, kdy si vytvoříte spoustu duplicit (seznam na SIM je jednopoložkový), nebo na microSD kartu, kterou už dnes spousta telefonů ani nemá. Stačí začít kontakty ukládat (nebo přesunout) na Google účet, a po přihlášení vám okamžitě „přistanou“ ve vašem telefonním seznamu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Základní zálohu na Androidu obstarává Google One, mimo kontaktů se mohou synchronizovat textovky, historie volání, nastavení telefonu a další údaje účtu Google

Jistě, při přesunu kontaktů na Google účet se zřejmě nevyhnete jednorázové opravě kontaktů, ovšem v internetovém prohlížeči se to dělá daleko přehledněji, než na malém displeji smartphonu. Stačí v telefonním seznamu u kontaktů přepnout úložiště z lokální paměti nebo SIM na váš Google účet, správu pak učiníte po přihlášení na stránkách contacts.google.com.

 

Máte Android a nezálohujete? Nechceme napovídat, ale možná byste měli začít...

 

Přes Google však nezálohujete jen kontakty. Přes Nastavení - Účty a zálohování - Správa účtů - <vybraný Gmail účet> - Synchronizovat účet můžete vybrat další položky pro synchronizaci, např. informace z kalendáře nebo položky na Google Disku.

Klepněte pro větší obrázek
Při zálohování fotek na Google Fotky můžete vybírat ze dvou kvalit zálohy

Mnohem přehlednější nastavení záloh však najdete v Nastavení - Google - Záloha. Zde můžete k zálohám aplikací, aplikačním datům, kontaktů, zprávám, protokolům volání a nastavením telefonu využít Google Disk a jeho bezplatnou 15GB kvótu. V případě překročení tohoto limitu budete muset přejít na placenou verzi nebo v rámci správy zálohy smazat některé typy souborů.

Představení služby Google One:

Na jednom místě tak můžete zálohovat komplexní balík dat z telefonu včetně fotek a aplikací. Zálohy probíhají automaticky přes Wi-Fi, pokud je telefon dvě hodiny nečinný a nabíjí se. Alternativně můžete zálohu vyvolat ručně. V horní části obrazovky vidíte vaši zbývající kvótu v úložišti, v případě potřeby můžete zálohování zpřístupnit i přes mobilní data. 

Diskuze (9) Další článek: Huawei zkombinoval dámské hodinky a chytrý náramek. Watch Fit Mini vydrží nabitý dva týdny

Témata článku: Android, Smartphony, Mobilní aplikace, USB-C, OTA, Android One, Gmail, Wi-Fi, Cloud, NAS, Software pro PC, Záloha, Google One, Počítače, Google Fotky, Fotka, Počítač, Wi-fi síť, Google Fotka, Zálohování, DCIM, Smart Switch Mobil, Aplikace, Google Disk, Telefon, Stolní počítače na Heureka.czPozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Izrael rozšiřuje nabídku zbraní k elektronickému válčení proti dronům

Izrael rozšiřuje nabídku zbraní k elektronickému válčení proti dronům

** Společnost Israel Aerospace Industries představila dva nové přírůstky do svého portfolia systémů pro elektronický boj ** Ty mají čelit širokému spektru hrozeb na souši a na moři ** Jde o nové varianty systému Scorpius, které jsou založené na technologii AESA

Stanislav Mihulka
IzraelZbraněVojenství
Cetin v březnu zrychlí upload u optického připojení. Až na gigabit bude vše symetrické
Lukáš Václavík
Optické kabelyCETINPřipojení k internetu
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nordic Telecom má „podpultovku“ pro stávající zákazníky: 4 GB dat za 195 Kč
Jan Láska
Nordic TelecomMobilní dataVirtuální operátoři
AMD u platformy AM5 přesune piny z procesoru na desku
Lukáš Václavík
ProcesoryAMDHardware
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Halo Infinite se připravuje na vydání kampaně s novým trailerem

Halo Infinite se připravuje na vydání kampaně s novým trailerem

Multiplayer Halo Infinite už můžete několik dní hrát zdarma, ale kampaň s Master Chiefem v hlavní roli nás čeká až příští týden.

Martin Nahodil
Datum vydáníHalo Infinite