10 tipů, jak uděláte dokonalou fotku z mobilu. Tajné rady profesionálů

  • Chtěli byste mít pěkné fotky z mobilu, ale nějak to nejde?
  • Zkuste se řídit podle následujících doporučení
  • Kompozici za vás nikdo nevymyslí, ale techniku zvládne každý

Vyndat telefon z kapsy, spustit aplikaci fotoaparátu a stisknout spoušť. Kouzlo mobilní fotografie je v rychlosti a jednoduchosti. Na momentky je to dobré, ale co když chcete snímku věnovat více času a péče? Jak vylepšit kvalitu fotek z mobilu?

1. Stabilizace a správná pozice těla 

Moderní a zejména ty dražší smartphony mají optickou stabilizaci, a také nabízejí různé noční režimy. Neznamená to však, že jsou 100% imunní proti pohybu, tedy rozmazání fotky. Za jasného světla budete mít ostrou fotku, i když ji „vypálíte od boku,“ ale jakmile se začne šeřit, přichází problémy.

Klepněte pro větší obrázek
Základní stativ seženete už za pár stokorun. Ty pro mobilní telefony jsou navíc lehké a skladné.

Přitom řešení je snadné. Stačí pořídit stativ. Úplně malý a jednoduchý v ceně několika málo stokorun. Je tak skladný, že jej můžete vzít na sebenáročnější výlet, nebo z něj rovnou udělejte stálý inventář batohu či kabelky.

Když stativ nemáte, správným postojem do jisté míry dokážete chvění těla eliminovat. Stačí stát oběma nohama pevně na zemi, lokty přimknout k tělu. Určitě se nesnažte fotit jednou rukou.

Diskuze (29) Další článek: Surface Duo možná neřekl poslední slovo. Microsoft si patentoval skládací telefon se speciální ochranou pantu

Témata článku: , , , , , , , , Stativ, Fotka, Filtr, Rada, Spoušť, LED, Aplikace