Jak prodloužit výdrž baterie smartphonu. Tohle je osm tipů, které byste měli znát

  • Výdrž baterie smartphonů je věčné téma, poradíme jak ji prodloužit
  • Některé triky přidají i hodiny výdrže navíc
  • Jiné zas pomohou udržet její dlouhou životnost

Výdrž baterie telefonu. Stálé téma, které se u chytrých telefonů řeší vlastně už od úplného začátku. Naštěstí se doba vyvíjí a s ní částečně i technologie baterií a telefony obecně. Baterie jsou tak stále efektivnější a zároveň díky trendu větších smartphonů se do jejich větších těl vejdou i kapacitně větší akumulátory. Všemu pak přispívají i stále úspornější čipy, které dovolí ze stejné baterie vymáčknout o něco delší výdrž.

Přesto ale na několikadenní výdrž můžeme zapomenout, telefony jsou většinou jednodenním či maximálně dvoudenním zařízením, které je potřeba pravidelně dobíjet. Naštěstí díky vyšším nabíjecím výkonům a novým standardům bývá často tento proces otázkou pár minut. Přesto si ukážeme příklady, kterými se dá výdrž telefonu prodloužit, abyste nemuseli po nabíječce sahat až tak často.

Nepodceňujte jas displeje 

Jednou z energeticky nejnáročnějších částí telefonu je jednoznačně displej, což je dáno stále většími úhlopříčkami. Naštěstí je možné spotřebu zobrazovacího panelu velmi dobře optimalizovat. 

Klepněte pro větší obrázek
Vždy nepotřebujete maximální jas displej. Jeho snížení naopak dost pošetří baterii.

První na co si dejte pozor, je jas displeje. Je u něj výhodné většinu času nechat situaci na automatice, která upraví jas telefonu dle okolního prostředí. V některých situacích ale může být výhodnější jas ručně doupravit, zejména večer, kdy může být jas displeje nižší, než vám nabídne automatika.


Nejoblíbenější smartphony s velkou baterií

Motorola Moto G54 5G Power Edition 12GB/256GB Motorola Moto G54 5G Power Edition 12GB/256GB
nabízí 11 obchodů za ceny od 5 876 Kč
Porovnat ceny
DOOGEE S41 Pro DOOGEE S41 Pro
nabízí 18 obchodů za ceny od 2 390 Kč
Porovnat ceny
POCO C40 4GB/64GB POCO C40 4GB/64GB
nabízí 23 obchodů za ceny od 1 914 Kč
Porovnat ceny
Cubot King Kong 9 Cubot King Kong 9
nabízí 6 obchodů za ceny od 5 941 Kč
Porovnat ceny
Doogee S61 PRO Doogee S61 PRO
nabízí 28 obchodů za ceny od 4 203 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené smartphony s velkou baterií


Diskuze (54) Další článek: Toto je pět věcí, kterými Steve Jobs navždy změnil mobilní svět

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: iPhone, Android, Smartphony, iOS, GPS, Tipy a triky, Baterie, Výdrž, Nabíjení, Akumulátor, Rychlé nabíjení, Frekvence, Full HD, SMA, Jas, Výdrž baterie, Telefon, Úsporný režim, Pozadí, Displej, Telefony s Androidem na Heureka.cz