Jak se zbavit závislosti na smartphonu? Tady je několik tipů, co dělat a naopak nedělat

  • Na smartphonech trávíme denně i několik hodit, aniž bychom museli
  • Tady je několik tipů, jak závislost omezit
  • Fungovat budou s Androidem i iOS

V dnešní době se ze smartphonů staly naši celodenní společníci, kteří nám ulehčují život, máme v nich naše osobní informace, ale slouží také jako hlavní kontakt se světem. Tyto malé krabičky si v našem životě našly často tak nezastupitelné místo, že není těžké propadnout závislosti na nich. Ostatně podívejte se sami, kolik hodin denně trávíte na svém telefonu vy. To se však dá změnit a nástroje k tomu má každý po ruce.

Nastavte aplikacím vymezený čas

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak omezit čas trávení na chytrém telefonu je paradoxně právě v tom omezit čas. Telefony dnes totiž nabízí možnost nastavení si časového limitu aplikací. Jednoduše zvolíte konkrétní aplikace a v minutách/hodinách nastavíte limit pro celý den.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nastavte svým aplikacím denní limit. Na některých telefonech lze limity nastavit i dle kategorií

Jakmile při používání limit vyprší, aplikace se vypne. Samozřejmě je možné limit obejít a v případě nutnosti jej opětovně aktivovat. Tento limit má ale spíše psychologický efekt, kdy omezenost a odpočet času člověka motivuje aplikaci co nejméně používat.

Diskuze (9) Další článek: Samsung pracuje na RGBW fotočipu. Senzor s bílým pixelem navíc má vylepšit kvalitu fotek za horšího osvětlení

Témata článku: , , , , , , , , , , , , Otrok, Telefon, Apple IOS, Tip, SMA, Aplikace, Filtr Barev, Limit, Rozptylování,