V Mobile spustím FTP server v appke X-plore. V PC sa v Total Commander pripojím cez FTP k mobilu a kopírujem/zálohujem čo treba.
Přes kabel to je fajn, ale načítání stovek souborů strašně dlouho trvá a kolikrát je to takové, pomalé, pořád se to zasekává.Aplikace "Propojení s telefonem" - tam jdou přenášet snad jenom fotky. A potom se mi nepodařilo přenést fotku směrem do telefonu. Směrem z telefonu to jde.Co se nabízí Bluetoth - ale ta komunikace je pořád NA NIC.
Za mě nejlepší buď USB kabel nebo Bluetooth jednoznačně.
Metoda cislo 4. Propojení s telefonem mi festovne oreze velikost fotek:/Jaky je nejrychlejsi zpusob mimo kabel?A zaroven kdyz nemam wifi primo v pc. Ten mam pripojen kabelem do routeru. Diky za radu
NAS - automatické zálohyLocalSend - ručně podle potřeby MyPhoneExplorer - kompletní zálohy telefonu
Používám MyPhoneExplorer. Umí to přesouvat nejen fotky a to jak přes WiFi, tak i přes BT nebo drátem.Kolega nedávno přesouvat fotky a videa do W11 přes Fotografie. Nepřesunuly se mu všechny a navíc některé nevratně zmizely z telefonu. Bohužel si je neukládal na kartu ale jen do paměti v mobilu (Samsung A56).
Resilio sync.
Všechny metody jsou komplikované a hlavně pomalé na větší objemy. Kabel jsem nerozchodil.Používám CX Explorer a v něm si zpřístupním úložiště telefonu na dvě kliknutí.A v PC comander s přednastavenými údaji mobilu. Jeden klik.A Giga fotek, videí jede pár vteřin.
Co takhle mail? Nebo ftp Whatsapp atd.
My phone Explorer. Nebudu přeci kvůli tomu vyndavat telefon z kapsy.
Na iPhone se to prenese samo, ani myslet na to nemusim...
Apple je v tomto lepší.A opět Microsoft udělal chybu že nemá mobilní systém.
To je k čemu na pc s Windows a ještě třeba pracovní?
Tak to na Google photos taky no. 😂😂 Nevím co je na tom.
Máte někdo tušení jak funguje/nefunguje ten Quickshare? Měl jsem čistou instalaci Windows, tak jsem zkusil nainstalovat ten od Googlu. Zkusil jsem něco poslat a bylo to příšerně pomalý. Jak kdyby to šlo opravdu přes Bluetooth. Tak jsem to smazal a nainstaloval zase ten od Samsungu a cokoliv jedna vteřina a je to přenesený.Fakt by mě zajímalo co s tou verzí od Googlu je špatně.
Další možnost je využít Nearby Share které je ve Windows pomocí této appky https://play.google.com/store/apps/det...ng_windows
Hlavně tam chybí další bod a to klasický průzkumník souboru, jen stačí povolit v nastavení Windows a vidíte normálně klasicky složky fotky i videa telefonu a dá se jen klasicky přesouvat soubory atd, toto by bylo nejlepší z těch zmíněných
Názor byl 1× upraven, naposled 4. 5. 2025 18:57
1. Připojte telefon kabelem k počítači ? Je to uvedeno, včetně přepnutí telefonu do MTP.
Nn tohle to to není právě, je to přes WiFi vestavěné ve Windows díky propojení telefonu, jen se to musí povolit v nastavení Windows, v Bluetooth a zařízení, mobilní zařízení...
Aha, tak o tom slyším poprvé. Nějaký odkaz na návod nebo ukázku?
Třeba https://www.zive.cz/clanky/pruzkum...fault.aspx
Co to prosim vas blabolite?"1. Připojte telefon kabelem k počítači"KABELEM!
normalne klasicky.. zkusil bych si davat pozor na naduzivani tehchto "vystelkovych" slov... uz tam schazi jen "jakoby" a "proste"A jinak nemuzu souhlasit, takoveto prenaseni souboru znamena uplne zbytecnou rucni, narozdil od automaticke synchronizace s "cloudovym" ulozistem. At uz komercne dostupnym, nebo vlatnim. A v pripade ze mate vice zarizeni je to jeste vetsi pakarna.
Jestli si otevřeš složku ve cloudu nebo v telefonu který je pořád připojený ve Windows je úplně stejný...a nebuď hnidopich ale normální člověk co neřeší kraviny se stylem psaní, to si zkoušej na ředitele a nemachuj tady
Názor byl 1× upraven, naposled 5. 5. 2025 09:07
To se divím, že tahle možnost tu není uvedená, přitom je to nativní součast windows a asi nejlepší možnost na přenos čehokoliv. Obecně mě funkčnost propojení s telefonem mile překvapila a používám to pořád.
To neni o jen o stylu psani - mel jsem kolegu ktery toto zlvastni slovni spojeni pouzival pravidelne a to se opravdu nedalo poslouchat. Vystelkova slova jsou mor. No a k prvni casti dotazu - co kdyz ten pocitac trvale pripojen neni a neni ani v dosahu? Proto je rozumnejsi mit data na ulozisti ke kteremu se dostanu z jakehokoliv zarizeni a odkudkoliv.
Automatický BackUp do cloudu (OneDrive, GoogleDrive, ...). A samozřejmě na vedlejší účet, kdyby náhodou někomu v Indii přeskočilo a účet zablokoval kvůli nevím čemu.
To je varianta č. 5
A platit cloud velký jak kráva.
OneDrive 1 TB = 250 Kč ročně.V čem je problém?
Je mi divné, že ve článku nezaznělo přesunutí do sdílené složky (Samba) nebo jak to doma děláme my, pomocí Google Takeout https://takeout.google.com/settings/takeout?pli=1 (jednou dvakrát za rok se zazálohuje všechno co je v cloudu a je to) .
Přesouvám do nasu.
Měl jsem asi radši napsat: přesouvám přes nas
Za mne nejlepší bezdrátový LocalSend.
"Výhodymožné zapnout kompresi při zálohování"Tak tohle mě pobavilo, že vám Google zkomprimuje fotky a 4K videa prevede na 1080p, někdo považuje za výhodu. A když fotíte do RAWu, udělá vám z DNG JPEG, takže tam máte dvě stejné fotky 2x, bez výhody RAW a bez možnosti je rozlišit (ne, přes duplicity je nevyhledáte).
Názor byl 2× upraven, naposled 4. 5. 2025 10:03
Souhlas, zapnuti tutoho by melo bejt pod nekolika velkyma warningama, ze to nevratne poskodi fotky
To chce do Google Fotek ukladat full verze, jenze v Google jsou zase de-bilové, placený tarif máte 200 GB nebo 2 TB. Ze by něco mezi tim? Néé to vám nedáme.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.