Jak starému telefonu zase vrátit lesk. Stačí málo, a váš stávající mobil může zase vypadat jako nový

  • Každý smartphone po čase používání ztratí své „kouzlo“
  • Přinášíme pět tipů, jak mu zase vrátit původní lesk
  • Novým krytem, schématy, lancherem nebo prostou výměnou baterie

Chcete starému telefonu opětovně vrátit lesk, aby se zase tvářil jako nový? Jistě, některé stopy používání sice neutajíte, ale existuje spousta možností jak zařídit, aby telefon po měsících a letech opět působil zase svěžím dojmem. A kdo ví, třeba kvůli drobným hardwarovým a softwarovým zásahům budete moci odložit investici do nového telefonu minimálně o několik měsíců.

Vybrali jsme pět směrů, kterými můžete telefonu vzdechnout druhý život. V praxi zřejmě zkombinujete více možností, ale dílčí úspěchy byste mohli slavit i s jednotlivými změnami. Smartphonu můžete totiž velmi snadno vrátit zašlý lesk a slávu, a často i s minimálními finančními investicemi.

Nový kryt, pouzdro a fólie

Přiznejme si to, první dojem dělá hodně. Pohled na starší telefon, který má poškrábané kryty, výraznější poškození na hranách či prasklá krycí skla, není nic pěkného. Spoustu těchto záležitostí lze vyřešit komplexně nebo alespoň částečně, aby ste nemuseli řešit nějaké velké investice.

Klepněte pro větší obrázek
Rozpadlý kryt, který drží „tak tak“ pohromadě vašemu telefonu přidá další léta navíc. Díky novému krytu bude telefon vypadat jako nový, a ještě jím skryjete spoustu případných vizuálních nedostatků telefonu

 Zřejmě nejčastější vizuální vadou telefonu je prasklé sklo, a to jak na displeji, tak na zádech telefonu. iPhony s prasklými zadní skly - to je prostě každodenní kolorit. Pokud výměnu skla dlouhodobě odkládáte, zřejmě již nastal čas na jeho výměnu. A teď nemyslíme jen z estetického hlediska, ale také třeba kvůli bezpečnosti. Může se stát, že se o popraskaná záda nebo pokraskané sklo displeje pořežete. 

Čím novější generaci odolného skla Gorilla Glass váš telefon má, tím snadno se poškrábe. To je několikrát ověřený holý fakt, s nímž nic neuděláte. Corning vylepšuje sklo s každou generací o ještě větší odolnost proti pádům, jenže škrábance odstavil na druhou kolej. Zapomeňte na různé „babské“ rady a speciální emulze, žádná z nich z displeje škrábance a hlubší rýhy spolehlivě neodstraní. To sklu displeje spíše ještě více ublížíte. A zatímco u některých telefonů se dají vyměnit samostatně jen krycí skla, u jiných modelů je sklo nedílnou součástí displeje. A tato výměna se může hodně prodražit.

Klepněte pro větší obrázek
Dojem z telefonu může podstatně vylepšit i nová krycí fólie. Pokud se ta stávající částečně odlepuje, je pod ní spousta prachu a nečistot nebo je poškrábaná, s její výměnou neváhejte

Pokud máte na displeji krycí fólii, za pár stovek si můžete pořídit novou, a telefon hned prokoukne. Když však překryjete fólií poškrábaný displej, nečekejte žádné zázraky. Pohled na telefon rovněž prozradí, že toho jeho pouzdro má už hodně „za sebou“. Za pár stovek může telefon v novém krytu vypadat o dost „novější“. To platí i tehdy, pokud jej máte poškrábaný na hranách nebo na zádech, což je něco, co kryt nebo obal hravě schová. 

Diskuze (22) Další článek: Chtěli být první, ale neodhadli situaci. Svět je plný krytů pro iPhone 15 Pro, které na něj přesně nepasují

Témata článku: Android, Smartphony, iOS, Google Play, Baterie, Jak..., Aktualizace softwaru, Gorilla Glass, Tipy a triky, Obaly a pouzdra, Always On, Launcher, Lesk, Telefon, Sklo, Nova Launcher, Corning, Tapety, Starý telefon, Microsoft Launcher, Kryt, Schéma, Nový kryt, Displej, Telefony s iOS na Heureka.cz