Dashiell
11. 5. 2025 • 16:41

Dodejme, že takový podpis nic neznamená. Není nijak svázaný s dokumentem. Je to jakoby tam vůbec nebyl. Až po vás bude chtít někdo takto něco podepsat, tak ho pošlete s klidem do prdeIe.

Marek Brychta (Karbon)
10. 5. 2025 • 14:35

Nechápu, jak Acrobat Reader na Android neumí, tak elementární věc jako podepsání certifikátem (mám placený od postsignum). Ale mám i další možnosti jak podepsat operativně dokument na telefonu, jednak Spenem přes Onedrive a nebo podepis.bankid.cz, pomocí bankovní identity.

Aladin Policak (Policak)
Aladin Policak (Policak)
8. 5. 2025 • 20:57

Stačí si nainstalovat originál Adobe reader, a v něm uložit svůj oskenovaný podpis. Pak už jen použijete funkci podepsat a oskenovaný podpis umístíte na potřebné místo.

P3p3k
P3p3k
8. 5. 2025 • 1:11

Google disk jsem nenašel, jen Disk.

Josef Volný (ErrorJoe)
7. 5. 2025 • 13:22

Omlouvám se, ale jsem tak trochu z oboru, takže mi to nedá. Takovýhle nakreslený podpis teoreticky stačit může ve vztahu osoba - osoba, osoba - firma (možná), ale jeho úroveň je velmi nízká (tzv. prostý podpis). Obávám se, že většinou potřebujete vyšší úroveň podpisu - alespoň nějakým certifikátem. A pokud jde o komunikaci s úřadem, tak dokonce kvalifikovaným.

Určitě si přečtěte

Články odjinud